- Reset + PDFPrindi

Piltuudis: President Ilves kohtus Jeb Bushiga

Piltuudis: President Ilves kohtus Jeb Bushiga
President Toomas Hendrik Ilves kohtus Jeb Bushiga (pildil keskel).
© Annika Haas

12.06.2015

President Toomas Hendrik Ilves kohtus USA vabariiklaste võimaliku presidendikandidaadi Jeb Bushiga, kes on Eestis meie Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse kutsel, et osaleda Atlandi-üleste julgeolekuküsimuste ümarlaual ning saada isiklik vaade Eesti IT-sammudest, majandusarengust ja siinse piirkonna julgeolekuprobleemidest.

President Ilves ja Jeb Bush olid ka möödunud nädala lõpus Berliinis ühed peakõnelejad – koos liidukantsler Angela Merkeli ja Google'i juhi Eric Schmidtiga –Saksamaa kristlike demokraatide (CDU) iga-aastasel konverentsil, mille nüüdseks teemaks oli "Läbimurre tulevikuhirmude asemel: reformid Saksamaal ja Euroopas". Eesti riigipea kõneles seal Euroopa Liidu konkurentsivõime kasvatamisest ja töökohtade loomisest digiühiskonnas, kutsudes Euroopat avatusele ja digiteenuste piirangute kaotamisele — tõkete tõttu andmete vabas liikumises jäävad Euroopa Liidu liikmesmaad maailma teistest riikidest maha. Ta toetas ka kindlalt kiiret jõudmist EL-USA vabakaubanduslepinguni.

President Ilves ja oma Euroopa-turneel eelnevatel päevadel Saksamaad ja Poolat külastanud Jeb Bush rääkisid tänasel kohtumisel nii digiühiskonna kui ühe konkurentsimootori edendamisest ning samuti Venemaa Ukrainasse sekkumise järel muutunud julgeolekupildist, mis seab demokraatlikele riikidele vastutuse seista ühtselt ja ühiselt meid liitvate väärtuste eest.


Vabariigi Presidendi Kantselei
Avalike suhete osakond