- Reset + PDFPrindi

President Ilves kõneleb CDU korraldatud Saksamaa majanduskonverentsil

President Ilves kõneleb CDU korraldatud Saksamaa majanduskonverentsil
President Toomas Hendrik Ilves ja Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse volinik Günther Oettinger Berliinis, CDU majanduskonverentsil.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

09.06.2015

President Toomas Hendrik Ilves esineb täna õhtul Berliinis kantsler Angela Merkeli juhitava kristlike demokraatide – CDU – iga-aastasel konverentsil, mille teemaks on seekord "Läbimurre tulevikuhirmude asemel: reformid Saksamaal ja Euroopas".

CDU kui Saksamaa valitseva erakonna korraldatud majanduskonverentsil räägitakse Saksa tööstuse konkurentsivõimest ning sellega tihedalt seotud digitaalmajandusest ja innovatsioonist, samuti vabakaubandusest, turgude stabiilsusest, energia- ja kliimapoliitikast. Konverentsi korraldajad nimetavad väärkujutelmaks arvamust nagu senine heaolu suudaks oluliste pingutusteta kindlustada homset konkurentsivõimet ning rõhutavad, et Saksamaa nagu kogu Euroopa Liit vajab suuri muutusi, struktuurseid reforme.

Konverentsi peaesinejateks on liidukantsler Angela Merkel, Eesti riigipea Toomas Hendrik Ilves, Google'i juht Eric Schmidt, Ameerika Ühendriikide võimalik presidendikandidaat Jeb Bush. President Ilves kõneleb konverentsi korraldajate kutsel Euroopa Liidu konkurentsivõime kasvatamisest ja töökohtade loomisest digiühiskonnas ("Boosting EU competitiveness and jobs through the digital economy").

Ta hoiatab, et Euroopa Liit jääb globaalses konkurentsis maha kui jätab loomata ühtse digimajanduse reeglistiku. Kaubad ja teenused liiguvad vabalt Euroopa Liidu füüsilisel turul, kuid kahjuks mitte meie virtuaalses maailmas. Digiteenuste kiire kasv on lahutamatu osa meie edukast tulevikust ning Euroopa Liit peab seda potentsiaali ära kasutama nii enda kui ühenduse ja kõigi liikmesriikide hüvanguks, on president Ilves veendunud.

Maikuus president Ilvese riigivisiidil Saksamaale oli tema kõigil ametlikel kohtumistel juttu ka Eesti eduka digimajanduse võimalikest liitekohtadest Saksamaa tööstusega.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond