- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President saatis pärja Balti riikide sõjapõgenike mälestuseks Geesthachti kalmistule

Vabariigi President saatis pärja Balti riikide sõjapõgenike mälestuseks Geesthachti kalmistule
Tartu linnapea Urmas Klaas viis Vabariigi Presidendi poolt pärja Balti riikide sõjapõgenike mälestuskivile Geesthachti metsakalmistule.
© Vabariigi Presidendi Kantselei

21.05.2015

Tartu linnapea Urmas Klaas viis Vabariigi Presidendi poolt pärja Geesthachti metsakalmistule, kolme Balti riigi sõjapõgenike ühisele mälestuskivile.

Teise maailmasõja järel said Hamburgi lähedal Geesthachtis asunud põgenikelaagris kodu sajad Eestist, Lätist ja Leedust uue okupatsiooni eest põgenenud pered.

"Siin mõtleme kurbuse ja valuga kümnetele tuhandetele kaasmaalastele, kes pidid Eestist põgenema ning tänutundega neile riikidele ja rahvastele, kes nad võõrsil vastu võtsid," ütles Urmas Klaas, kes kuulub president Ilvest riigivisiidil Saksamaa Liitvabariiki saatvasse ametlikku delegatsiooni. Ta pani lilled põgenikelaagris surnud eestlaste haudadele.

President Toomas Hendrik Ilves tänas eile õhtul Hamburgis korraldatud vastuvõtul, kus osales ka valitsev linnapea Olaf Scholz, sealset piirkonda Eestist pärit sõjapõgenike toetamise eest, öeldes: "Eesti tänab Hamburgi inimesi samariitliku suhtumise eest meie põgenikesse ajal, kui teil endilgi oli väga raske, kui Hamburg alles hakkas nii füüsiliselt kui ka vaimselt varemetest tõusma."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond