- Reset + PDFPrindi

President Ilves tõi riigivisiidile Saksamaale Arvo Pärdi autorikontserdi

President Ilves tõi riigivisiidile Saksamaale Arvo Pärdi autorikontserdi
President Toomas Hendrik Ilves ja Saksa liidupresident Joachim Gauck õnnitlemas Arvo Pärti. Vasakul ääres seisab kontserdi dirigent Tõnu Kaljuste.
© Raigo Pajula

20.05.2015

Arvo Pärdi autorikontsert Berliini kontserdimaja täissaalile eile õhtul oli president Toomas Hendrik Ilvese Saksamaa riigivisiidi üks emotsionaalsemaid tipphetki.

Külaliste seas olid liidupresident Joachim Gauck ja proua Daniela Schadt ning Bundestagi president Norbert Lammert.

President Ilves, kes andis kontserdi järel vastuvõtu Saksamaa riigipea auks, tänas Berliini kontserdi eest Arvo Pärti, Tõnu Kaljustet, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, Tallinna Kammerorkestrit, Arvo Pärdi Keskust, Eesti Kultuuriministeeriumi, kontserdiagentuuri Adler, Kontserdimaja Berliin, presidendi kultuurirahastut ja Eesti ettevõtjaid, kes seda toetasid.

Arvo Pärdi ühed olulisemad loomingu-aastad möödusid Berliinis. Kuigi rahvusvaheliselt tuntuim helilooja jõudis oma kuulsa tintinnabuli stiilini Tallinna Mustamäe korteris, siis Berliinis arendas ta oma stiili välja – just seal on sündinud ka paljud tema tuntumad teosed.

President Ilves kinkis liidupresident Gauckile Nora Pärdi pildistatud foto 9. novembrist 1989, millel oma Berliini kodus istub naeratav Arvo Pärt ja vaatab televiisorist, kuidas Berliini müür langeb.

Nüüd tõime me Arvo Pärdi Berliini tagasi, ütles Eesti riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond