- Reset + PDFPrindi

Delfi TV otseülekanne täna: president Ilvese avalik loeng IT tulevikust

Delfi TV otseülekanne täna: president Ilvese avalik loeng IT tulevikust

07.04.2015

Täna, 7. aprillil kell 14 peab Tallinna Tehnikaülikooli aulas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves avaliku loengu infotehnoloogia tulevikust. Delfi TV otseülekande link: http://www.delfi.ee/a/71185549

President Ilves analüüsib meie igapäevaelu paratamatut ja aina kiiremini kasvavat sõltuvust digimaailmast. Suurel määral digitaalsetest lahendustest sõltuva riigina kogeme ja tunnetame digiajastu eeliseid, aga ka ohte ammu enne teisi.

"2014. aastal halvenes tuntavalt meid ümbritsev julgeolekukeskkond. Asjaolu, et Euroopas peetakse sõda, kajastus ka Eesti 2014. aasta küberintsidentide statistikas. Kuid on ka teisi pakilisi küsimusi. Lisaks riigikaitsele peame mõtlema kodanikuvabadustele ja demokraatiale," sõnas president Ilves.

Riigipea peab loengu TTÜ infotehnoloogia teaduskonna üliõpilasnõukogu kutsel, teda on tervitamas teaduskonna dekaan Gert Jervan.

"IT tulevik" on Tallinna Tehnikaülikooli aasta läbi kestev infoühiskonna tulevikku käsitlev loengusari. Esinejad on spetsialistid, kellel on uudne arusaam IT-st ja teistsugune vaatenurk, kui õppejõududel, et mitmekesistada üliõpilaste teadmisi. Järgmise loengu peavad 28.aprillil Kaido Koort ja Urmo Keskel Sertifitseerimiskeskusest teemal "Tuleviku identiteedi tehnoloogiad".

Varasemalt on esinenud Henrik Roonemaa (Digi), Vahur Metsala (NetGroup), Ralf Morawietz (Kühne + Nagel) ning Kestutis Patiejunas (Facebook).


Lisainfo:

TTÜ ITÜN Kristin Ehala
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.