- Reset + PDFPrindi

Vabariigi Presidendi Kantselei direktoriks saab Alo Heinsalu

Vabariigi Presidendi Kantselei direktoriks saab Alo Heinsalu
Alo Heinsalu
© Erik Riikoja

13.03.2015

Alo Heinsalu, kes on viimased 10 aastat töötanud õiguskantsleri kantselei direktorina, asub 7. aprillist juhtima Vabariigi Presidendi Kantseleid. Käskkirja tema ametisse nimetamisest allkirjastas riigipea Toomas Hendrik Ilves täna.

"See on ainulaadne võimalus ja professionaalne väljakutse töötada Eesti riigi maksimaalses tipus - presidendi kantseleis, mis on samas loogiline jätk minu senisele karjäärile avalikus teenistuses," ütles Alo Heinsalu (56). "Kõik senised kokkupuuted presidendi kantseleiga on näidanud, et seal töötavad pühendunud ametnikud, kelle eesmärk on Eesti ja meie riigi teenimine."

Alo Heinsalu on töötanud ka peaministri büroo juhatajana, Riigikogu kantseleis valimiste osakonna nõuniku, osakonna juhataja ja asedirektorina, samuti Riigikantseleis kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu osakonnas.

"Alo Heinsalu senine mitmekülgne töötamine avalikus teenistuses on andnud talle tasakaalukuse ja empaatia, tugeva kogemuse erinevate meeskondade edukal juhtimisel ning terava silmaringi nii Eesti kui ka rahvusvahelise elu tunnetamisel," ütles presidendi kantselei senine direktor Siim Raie, kes hakkab 6. aprillil tööle Muinsuskaitseameti peadirektorina.

Presidendi kantselei direktoriks asumise tõttu astub Alo Heinsalu 6. aprillist tagasi Vabariigi Valimiskomisjoni esimehe kohalt. Ta on valimiste korraldamisega olnud seotud 21 aastat, neist kolm viimast Vabariigi Valimiskomisjoni esimehena.


Teadet Siim Raie lahkumisest vt: http://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/11009-2015-01-28-11-14-42/


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229