- Reset + PDFPrindi

President Ilves Ämari lennubaasis: tunnustan Eesti õhuväelasi

President Toomas Hendrik Ilves külastas täna Ämari lennubaasi, et tunnustada ja tänada meie õhuväelasi, kes toetavad NATO õhuturbe korraldust Eestis ja laiemalt Balti riikides.

Mullu kevadel alanud NATO liitlaste õhuturbe vastuvõtmise on Eesti õhuvägi korraldanud eeskujulikult, tõdes riigipea. "Seoses muutunud julgeolekuolukorraga võttis NATO kiiresti vastu otsuse oma kohaloleku suurendamisest Balti riikides. Ämari lennubaas on suutnud pakkuda liitlasüksustele parimat võimalikku tuge," lisas ta.

"Õhuturve Balti riikide kohal on nähtav, vajalik ja mõjus osa meie NATO liitlassuhtest," rõhutas riigipea.

"Ämari Eestis ja Šiauliai Leedus paiknevad NATO liitlasriikide hävitajad kaitsevad kindlalt Balti taeva võõraste ees," ütles president Ilves. "Ämari lennuvälja 24/7 kasutuselevõtmine möödunud aastal tõstis oluliselt nii meie kui kogu Läänemere piirkonna julgeolekut."

Tänu Eesti õhuväe radaritele on tagatud transponderita lendavate lennuvahendite jälgimine, mis on oluline tsiviillennuliikluse ohutuse tagamiseks.

President Ilves kohtus ka õhuturbe missioonil viibivate Hispaania Kuningriigi õhuväelastega, kelle täita on praegu NATO õhuturbe rotatsioon Ämaris. Riigipea tänas neid otsuse eest tulla Eestisse.

Vabariigi Presidenti kui riigikaitse kõrgemat juhti saatis Ämari lennubaasis Eesti õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien, Ämari lennubaasi ülem kolonelleitnant Rauno Sirk ja Ämari Õhuseiredivisjoni ülema kt kapten Lauri Kuusekänd.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229