- Reset + PDFPrindi

President Ilves haridusjuhtide aastakonverentsil: tugev kool on tugeva hariduse ja tugeva ühiskonna alus

"Kuna oleme rahvana väikesed, tuleb meil tagada, et meil poleks nõrku koole. Et hea haridus oleks vähemasti põhikoolini kättesaadav nii maal kui linnas," ütles president Toomas Hendrik Ilves Pärnus toimuval haridusjuhtide aastakonverentsil.

"Me ei saa endale lubada, et mõned koolid jäävad teistest maha, lihtsalt oma asukoha või mõne omavalitsuse meelevalla või keskpärase juhtimise pärast," lisas riigipea.

President Ilves nentis, et haridussüsteem on tervik ja seetõttu on ülioluline, kuidas õpetajad oma tööd teevad. "Ja kuidas on korraldatud õpetajate haridus. Me peame suutma oma õpetajad kooli jaoks parimal viisil ette valmistada. Ja siis maksma neile väärilist tasu nende töö eest," lisas ta.

Järjekorras kaheksas haridusjuhtide aastakonverents toimub 5.-6. veebruaril Pärnu Strand SPA ja Konverentsihotellis. Aastakonverentsil osalevad üle 400 Eesti üldhariduskooli direktori, alusharidusjuhi ja haridusametniku. Tänavune konverents uurib võimalusi uuendada haridustöö korraldust ja õpetamist.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229