- Reset + PDFPrindi

President Ilves andis üle esimese e-residendi kaardi

01.12.2014

Täna andis president Toomas Hendrik Ilves e-Estonia Showroomis üle maailma esimese e-residentsuse kaardi The Economisti toimetajale Edward Lucas'ele.

Tänasest jõustuv isikut tõendavate dokumentide seaduse muudatus lubab väljastada digitaalseid isikutunnistusi ka e-residentidele ehk välismaalastele, kes pole Eestis registreeritud alaliste elanike või kodanikena.

Digitaalne isikutunnistus (ehk Digi-ID) annab e-residentidele ligipääsu Eesti e-teenustele ning õiguse allkirjastada dokumente digitaalselt, kuid ei ole füüsiline isikut tõendav dokument ja ei anna õigust Eestisse reisimiseks või siin elamiseks.

Tänasel üritusel andis president Ilves kaardi üle Economisti ajakirjanik Edward Lucasele, keda seovad Eestiga tugevad emotsionaalsed sidemed. "Eesti on osa minu elust. Mu poeg sündis siin. Mul oli siin oma äri. Kuigi ma ei ole Eesti kodanik, saan ma nüüd olla Eesti e-resident," sõnas Lucas.

"Meie inimesed on harjunud igapäevaselt kasutama e-teenuseid. Mõnedel meist ei tule enam hästi meeldegi see aeg, kui iga dokumendi pärast pidi kuhugi kohale minema ja pastakat kulutama. Kuid väljaspool Eestit on see endiselt igapäevane reaalsus," nentis president Ilves oma sõnavõtus.

"Mul on hea meel tõdeda, et saame digitaalset elustiili, millega meie inimesed on juba pikemat aega harjunud, pakkuda nüüd ka huvilistele teistest riikidest," lisas riigipea.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229