- Reset + PDFPrindi

President Ilves ja peasekretär Stoltenberg olid ühel meelel, et tugev NATO on vastus muutunud julgeolekukorrale alliansi lähinaabruses

20.11.2014

President Toomas Hendrik Ilvese ja NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi töölõuna keskendus alliansi tugevuse ja nähtavuse suurendamisele, julgeolekuolukorrale NATO naabruskonnas ning uutele ohtudele.

Oleme viimase aasta jooksul oma silmaga näinud ja kogenud NATO tugevamaks ja otsustavamaks muutumist. See on ainuõige vastus ja heidutus neile, kes ründavad naaberriikide iseseisvust, territoriaalset terviklikkust, meie kõigi demokraatlikku korraldust, ütles Eesti riigipea.

"NATO nähtav kohalolek meie regioonis on ülivajalik," tõdesid mõlemad.

"Soovime siinses piirkonnas näha rohkem ka NATO Euroopa-liitlaste sõjalist kohaolekut," sõnas president Ilves.

Praeguses julgeolekuolukorras on äärmiselt oluliseks tõusnud eelteavitus sellest, mis NATO piiride lähedal toimub, sest mida varem ohte märgata, seda paremini oskame koostöös kõigi liitlastega erinevateks arenguteks valmis olla, rõhutati kohtumisel.

Eesti riigipea sõnul ei ole tulevikus ükski konflikt ilma laialdaste küberünnakute ja täpselt sihitud propagandasõjata. Ta julgustas NATO liitlasi järjest enam kasutama alliansi Tallinnas tegutseva küberkaitsekeskuse ja hiljuti Riias avatud NATO strateegilise kommunikatsiooni oivakeskuse võimalusi.

Reformitee valinud idapartnerriigid Gruusia, Moldova, Ukraina vajavad demokraatlike maade nähtavat ja tuntavat toetust – see aitaks kaitsta nende õigust iseseisvatele valikutele, mis on vabad majanduslikest või poliitilistest ähvardustest ja sanktsioonidest, kinnitasid Eesti riigipea ja NATO peasekretär.


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229