- Reset + PDFPrindi

Vabariigi President tänas Vancouveri eestlasi

Eesti Lipu heiskamise tseremoonia Vancouveri Olümpia Külas
Eesti Lipu heiskamise tseremoonia Vancouveri Olümpia Külas
© Vabariigi Presidendi Kantselei

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves kohtusid laupäeval Kanadas Vancouveri Eesti Majas enam kui saja kohaliku eestlasega. Riigipea tänas neid meie keele ja kultuuri elushoidmise ning Eesti vabaduse ja riigi taastamisse antud panuse eest.

“Mu meelest ei ole juhus, et paljud just Vancouveri teise põlvkonna eestlased tulid appi meie riiki uuesti üles ehitama kohe iseseisvuse taastamise järel, siis, kui kõik oli veel ebaselge,” ütles Vabariigi President.

“Näib, et siit kaugelt paistavad sihid kirkamalt,” lisas riigipea, mainides Eesti riigi ülesehitajate hulgas majandusreformide ühe arhitekti Ardo Hanssoni, Eesti praeguse Saksamaa suursaadiku Märt Laanemäe ja hetkel Euroopa Liidu esinduse juhina töötava Toivo Klaari nimesid.

President kirjeldas kuulajatele Eesti tänast olukorda, keskendudes viimase aja majanduskriisile ja Eesti valmisolekule liituda tuleval aastal eurotsooniga.

Vancouveris resideeruva Eesti aukonsuli Harry Jaako korraldatud vastuvõtule olid kutsutud ka Eesti Olümpiakomitee esindajad ja paljud eestlastest vabatahtlikud.

Vancouveris ja seda ümbritsevas Briti Columbia provintsis elab kokku üle tuhande eestlase. Ka president Ilves elas ajavahemikus 1981-1984 Vancouveris, töötades Simon Fraseri ülikoolis eesti keele õpetajana.

Presidendipaar on Vancouveris seoses taliolümpiamängudega, nad naasevad Eestisse kolmapäeval.

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229