- Reset + PDFPrindi

President Ilves Tartu Ülikooli Physicum'i avamisel: õhus on füüsikat ja see teeb Eesti õhu palju värskemaks

"Teadus ja andekad teadlased aitavad Eestil saada palju suuremaks ja nähtavamaks, kui meie rahvaarv laseb esmapilgul arvata," ütles president Toomas Hendrik Ilves täna Tartu Ülikooli uue füüsikahoone ehk Physicum'i avamisel.

Teaduses ei ole oluline mitte niivõrd inimeste suur arv, vaid pühendumus oma erialale, tingimused teadustööks ning muidugi hea ettevalmistus ehk siis tugev omamaine haridussüsteem ning rahvusvahelisel tasemel ülikoolid, rääkis riigipea, rõhutades: "Tugev teadus aitab Eestil kesta, aitab meil olla targa ja tänapäevase elukorralduse ning majandusega riik, mis on oma pilgu tulevikku suunanud."

Kõneldes maailmatasemel teaduse teadustööst ja meie noorte teadlaste arengust, pidas president Ilves oluliseks väga head teaduse taristut, nagu seda on Tartu Ülikooli uus Physicum.

Maarjamõisa tehnoloogialinnakus asuv Physicum toob 13 000 ruutmeetrises hoones ühe katuse alla õppe- ja teadustöö. Seal hakkavad tegutsema Eesti teaduse neli tippkeskust ja 14 füüsikalaborit.

"Meie füüsikud on kõrgelt hinnatud ja teevad ülimalt head rahvusvahelist koostööd ning nende säravaid jälgi on ka meie kultuurimaastikul," ütles president Ilves. "Seetõttu on tõesti hea tõdeda: õhus on füüsikat ja see teeb Eesti õhu palju värskemaks."


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229