- Reset + PDFPrindi

President Ilves ostis kaitseväe veteranide toetuseks sinilille rinnamärgi

14.04.2014

President Toomas Hendrik Ilves ühines täna alanud heategevuskampaaniaga "Anname au!", ostes kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste toetuseks naiskodukaitsjatelt endale ja oma pereliikmeile sinilille rinnamärgid.

Eestis on ligi 2500 meest ja naist, kes on tugevdanud meie riigi julgeolekut rahvusvahelistel operatsioonidel või saanud vigastada kaitseväe teenistuses või Kaitseliidu sõjaväelisel väljaõppel.

President Ilves on korduvalt rõhutanud, et Eesti ei jäta kedagi lahinguväljale maha, ei välisoperatsiooni lahinguväljal ega hiljem kodus, kus raske haavatasaamise järel õpivad noored mehed ja naised uuesti elama või missioonijärgse stressiga toime tulema ning, et kaitseväelased peavad olema kindlad – kui nendega midagi juhtub, siis riik ei unusta neid ega nende lähedasi.

Eesti esimesel veteranipäeval, eelmise aasta 23. aprillil, tutvustati esmakordselt veteranide toetussümboliks valitud sinilille. Iga sinilille märk on ainulaadne käsitöö, mille valmistasid SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti.

Alates 14. aprillist müüvad kahe nädala jooksul sinilille rinnamärke Kaitseliidu malevad ja Naiskodukaitse vabatahtlikud, Selveri kauplused üle Eesti, Tallinna Lennujaama valitud müügiesindused.

Sinilillede müügiga kogub Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing annetusi Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliinikule, mis avab tänavu uue amputatsioonijärgse taastusravi keskuse ning annetuste toel soetatakse kõnniabiseade nii vigastatud veteranidele kui ka kõigile teistele kliiniku patsientidele.


Vaata ka: https://www.facebook.com/annameauveteranidele


Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6226