- Reset + PDFPrindi

President Ilves külastas Uue Maailma Seltsi

Uue Maailma Seltsi külastus
Uue Maailma Seltsi külastus
© DelfiPressifoto, Andres Putting

President Toomas Hendrik Ilves külastas täna – kodanikupäeval – Uue Maailma Seltsi.

Kolme aasta eest loodud mittetulundusühing ühendab Tallinnas Pärnu maantee ning Endla, Suur-Ameerika ja Tehnika tänavate vahele jäävaid ärksaid inimesi, kes hoolivad oma piirkonna paremaks muutmisest.

Riigipea külastas Uue Maailma Seltsi raamatukogu “Kapsad”, mida selts peab koostöös Kirjanike Liiduga, velokuuri, kus parandatakse vanu jalgrattaid, tutvus Uue Maailma esimese avaliku skulptuuriga „Rahukahur“ ning kohtus sealses seltsimajas kogukonna eestvedajatega.

“Kõiges, mida te teete, on külaseltsi pühendumust ja leidlikkust, kuid see kõik toimub Tallinna südalinnas, kust Raekoja platsini on jalgrattal seitsme minuti tee,” tunnustas riigipea Uue Maailma Seltsi inimesi.

“Teie kogukondlik ja loov mõtlemine purustab arvamuse nagu oleks linnaelanike ainuvõimalik hoiak “Ah, mis see minu asi on!”,” ütles president Ilves. “Liigutav on näha teie tegemisi. See kaotab võõrandumise ja anonüümsuse meie ümbert linnas, kus paljudel puhkudel ei tunne inimesed oma majanaabreidki. Niisugusest anonüümsusest võimaldab välja saada Uue Maailma Seltsile omane kogukonnatunne, mis avardab meie ruumi, mõtlemist ja suhtlemist.”

 

Vabariigi Presidendi Kantselei
avalike suhete osakond
tel 631 6229