- Reset + PDFPrindi

"President Toomas Hendrik Ilves: raadio oli minu aken maailma", ERR Uudised

President Toomas Hendrik Ilvese kogumikplaadi esitlus.
© Rene Suurkaev/ERR

01.02.2016

Toimetas Kaspar Viilup


"Päevakaja" 20 000. saate puhul tegi president Toomas Hendrik Ilvesega intervjuu Mall Mälberg, et uurida raadio tähtsuse kohta presidendi elus.

President Toomas Hendrik Ilves tõdes, et ta on olnud alati raadioinimene. "Ma olen kuulanud raadiot 9. aastaselt alates - üks esimesi oste, mille ma tegin, oli 12-transistoriga väike taskuraadio, millega ma kuulasin raadiot, kui vanemad mulle ütlesid, et mine nüüd magama," tõi president Ilves välja saatele "Uudis+" antud intervjuus, et ta avastas maailma läbi raadio.

"See, mis toimub maailmas, jõudis minuni esialgselt just raadio ning raadiouudiste vahendusel ning sellest sai alguse minu huvi välispoliitika vastu." Samuti ütles president, et hiljem on raadio olnud tema jaoks kanal, läbi mille ta on avastanud väga palju asju, eriti just muusikat.

"Raadio oli hea, sest siis me saime kommenteerida ja öelda pahasti kommunistide kohta," selgitas riigipea, miks oli raadio kunagi võõrsil elades tema jaoks tähtis.

"Uudiste poolest olen ma ikka enam-vähem kursis, mis päeva jooksul toimub, aga pehmeid uudiseid ma kõiki ei tea - kui ma tahan saada objektiivset informatsiooni, siis rahvusringhääling on see koht, kuhu ma lähen," ütles president Ilves, et huvitavam valdkond uudistest on tema jaoks just siseuudised, sest välisuudiseid loeb ta mujalt.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.