- Reset + PDFPrindi

"Toomas Hendrik Ilves Tallinn Music Weeki avakõnes: muusika on rahvusvaheline keel", TMW.ee, 5. aprill 2013

© Rasmus Jurkatam (Tallinn Music Week)

05.04.2013

Täna hommikul algas Tallinn Music Weeki konverents. Avamisel ütlesid tervitussõnad vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kultuuriminister Rein Lang, Nordic Hotel Forumi tegevjuht Feliks Mägus ning festivali peakorraldaja Helen Sildna.

Oma avakõnes rahvusvahelistele muusikatööstuse külalistele rääkis president Toomas Hendrik Ilves IT- ja muusikasektori koostööst ja nende kahe valdkonna tähtsast rollist Eesti kui innovatsioonide looja viimisest maailmakaardile. "IT-sektorist oleme õppinud, et infotehnoloogia ja muusika on valdkonnad, millesse peab järjepidevalt investeerima," ütles president.

Samuti rõõmustas president oma sõnavõtus selle üle, et tänavuses TMW programmis astub üles mitmeid Venemaa artiste: "Muusika on rahvusvaheline keel. Venemaa bändide osalemine meie festivalil on just selline rahvusvaheline kultuurivahetus, mida me vajame," sõnas Ilves. President kirjeldas, kuidas peale Eesti ansambli Väljasõit rohelisse albumi soovitamist Artjom Troitskile kutsus kuulus vene rokikriitik bändi esinema Moskvasse.

Vaata presidendi tervituskõne videot siit.

Alanud TMW konverentsiprogramm sisaldab intervjuud tõelise muusikatööstuse staariga, kelleks on mõjuka USA plaadimärgi Sire Records kaasasutaja ja juht Seymour Stein, kes pani maailmakaardile pungi ja new wave'i, rääkimata Madonnast. Diskussioonipaneelides käsitletakse innovatsiooni ja uute tuluallikate teemasid ning esitletakse Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni.

Konverentsiprogrammi lõpetab juba traditsiooniks saanud populaarne "Check My Demo" seminar, kus oma demosalvestuse esitanud artistid saavad ausat ja vahetut tagasisidet oma ala rahvusvahelistelt asjatundjatelt.

Tallinn Music Week on viiendat aastat toimuv muusikatööstuse konverents ja Eesti talendiesitlusfestival, kus osaleb enam kui 300 rahvusvahelise profiiliga muusikaettevõtjat ja -organisatsiooni, et luua siin sidemeid Eesti ja meie lähiregiooni muusikafirmade ja artistiesindajatega. Tänavune konverents ja kontsertfestival leiab aset 4.-6. aprillil Nordic Hotel Forumis ning muusikaklubides ja kontserdisaalides üle Tallinna linna. Festivalipassid ja üksikpiletid õhtustele kontsertidele on saadaval Piletilevis.


Artikkel Tallinn Music Week'i veebilehel.