- Reset + PDFPrindi

"Toomas Hendrik Ilves käis fondi Saagu Valgus sünnipäeval", Raplamaa Sõnumid, 3. aprill 2013

© Vabariigi Presidendi Kantselei

Katrin Helend-Aaviku


"Presidendi külaskäik oli väga olulise tähtsu­sega meie laste jaoks, kuna see andis neile juurde niivõrd palju motivatsiooni olla veelgi tublimad," ütles fondi looja Siiri Sisask.

"Eelmine nädal helistati mulle presidendi kantseleist ja öeldi, et Toomas Hendrik Ilves tuleb 1. aprillil, meie fondi sünni­päeval, meile külla," rääkis Siiri Sisask sellest, kuidas saadi üllatav ja rõõmustav sõnum. Ta märkis, et presi­dent on ka üks nendest, kes on teinud fondile aastate jooksul rahalisi annetusi.

Saagu Valgus fond pidas täpselt naljapäeval oma teist sünnipäeva, ühtlasi sai pike­malt tegutsenud MTÜ Saagu Valgus 15-aastaseks. Seda pidas Toomas Hendrik Ilves piisavalt mõjuvaks põhjuseks, et enda kohaloluga olulist tähtpäeva austada.

Siiri Sisask rõhutas, et pre­sidendi külaskäik oli eelkõige väga olulise tähtsusega neile kohalolnud kolmekümnele lapsele, kes on kooliõpingutes tublid olnud. Seetõttu oli võimalik neid paluda üheks päevaks koolist priiks. Puudust kannatavate laste abistamisega tegeleva fondi asutaja märkis, et lapsed olid elevil ja õhinas ning kohal juba hommikust saati, et ise tähtsale külalisele kiluvõileibu valmistada.

Kokkulepitud ajal peatus presidenti sõidutav auto Rap­las Okta Centrumi ees, kus asuvad fondi tegevusruumid ja kauplus. Siiri Sisask tut­vustas esmalt presidendile ja tema kaaskonnale kaupluseruume, seejärel suunduti avarasse tagaruumi, kus president andis fondiperele üle presidendiproua Evelin Ilvese küpsetatud suure leiva ja tema kirjutatud kokaraa­matu, mille järgi Siiri Sisaski sõnul proovitakse kindlasti lastega kokandustundides ka ise midagi valmistada.

Fondilt jääb presidendile aga mälestuseks Märjamaa laste valmistatud kaunis pilt, millel kujutatud rahvariides tüdrukud ja juurde kirjutatud omatehtud luuletus.

President kutsuti ka sünnipäevalauda ja lapsed pakkusid lisaks kõhutäitele muusikalist külakosti. Õhkkond oli sun­dimatu ja kodune. Ka Siiri Sisask ütles, et talle valmistas siirast heameelt ja sümpaatiat, et ei tekkinud nn sunnitud vestlust, vaid sai vabalt rää­kida olulistel teemadel.

Toomas Hendrik Ilves suht­les ka lastega, uurides, kuidas nad fondist ja selle tegevusest teada said ning kuidas nad on rahul selle huviharidusega, mida fond pakub. Lapsed olid avatud ja vastasid asjalikult.

Presidendilt sai käepigis­tuse ja õnnesoovid ka väike Getter, kes oli mõni päev tagasi saanud kuueaastaseks. Harukordset hetke jäävad meenutama fotod väikesest tüdrukust presidendi süles istumas.

Külaskäigu lõpul laulsid lapsed presidendile ja kaas­konnale laulu "Teel koju".