- Reset + PDFPrindi

"Rahvakogu vahekokkuvõtete avalikustamine viibib tehnilistel põhjustel", Delfi, 25. veebruar 2013

25.02.2013

Sel nädalal riputatakse Rahvakogu veebikeskkonda jupphaaval üles rahva ettepanekute vaheraport, täna algama pidanud kokkuvõtete avalikustamine viibib tehnilistel põhjustel.

Rahvakogu algatusrühma koordinaator Olari Koppeli sõnul ilmnesid esmaspäeva hommikul Rahvakogu veebikeskkonnas ootamatud tehnilisedprobleemid, mille põhjuste tuvastamise ja kõrvaldamisega IT-meeskondtäna tegelenud.

"Seetõttu on kahetsusväärselt veninud ka meie eelmisel nädalal antud lubaduse täitmine, et tänasest hakkame veebikeskkonda üles riputama ettepanekute ja kommentaaride koondkokkuvõtteid," ütles Koppel Delfile.

"Loodetavasti saame aga tehnikast võitu ning kõik vahekokkuvõtted jõuavadriburadapidi veel sel nädalal huvilisteni," lisas ta.

"Osa kokkuvõtteid on valmis, osa veel lõppviimistluses," ütles Praxise analüütik Annika Uudelepp Delfile.

Uudelepa sõnul avaldatakse selle nädala jooksul kõik kokkuvõtted, esimesed ilmuvad Rahvakogu veebilehel homme.

Presidendi õigusnõuniku Ülle Madise sõnul näeb Rahvakogu ettepanekute käsitlemise tööjaotus välja nõnda, et poliitikauuringute keskus PRAXIS koostab kokkuvõtted ning eksperdis saavad asuda tööle siis, kui kokkuvõtted on valmis. Ekspertide töö eest vastutabki Madise.

Rahvakogu veebikeskkonda riputatakse sel nädalal üles laekunud ja praeguseks juba ekspertide poolt süstematiseeritud ettepanekute vaheraport, mida inimesed saavad lugeda ja kommenteerida. Kõik lõplikult sõelale jäänud ettepanekud pannakse poliitikute ette aprilli esimesel poolel.

Rahvakogule tehti ligi kaks tuhat ettepanekut ning kirjutati 5600 kommentaari.


Artikkel Delfi veebilehel.