- Reset + PDFPrindi

"Clinton ja Pöttering saavad Maarjamaa Risti", BNS, 6. veebruar 2013

06.02.2013

President Toomas Hendrik Ilves andis kolmapäeval allkirjastatud otsusega Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi Ameerika Ühendriikide eelmisele välisministrile Hillary Clintonile ning endisele Euoparlamendi presidendile Hans-Gert Pötteringile.

Ilves tunnustab Hillary Clintonit kõrge teenetemärgiga tema panuse eest Atlandi-ülese koostöö arendamisse ning kaasaegsele julgeolekupildile vastava poliitika toetamise eest NATO-s.

Pöttering pälvis teenetemärgi Eesti välispoliitiliste püüdluste pikaajalise toetamise eest.

Hillary Rodham Clinton oli USA välisminister aastatel 2009-2013.

Alates 3. jaanuarist 2001 on ta USA senaator. Ta esindab New Yorgi osariiki. USA presidendi Bill Clintoni abikaasana oli Hillary Clinton aastatel 1993–2001 USA esimene leedi.

Hillary Clinton on Eestis käinud kolm korda: USA esimese leedina juulis 1996, USA senaatorite delegatsiooni koosseisus augustis 2004 ning NATO liikmesriikide välisministrite kohtumise raames aprillis 2010.

Hans-Gert Pöttering on saksa poliitik, jurist ning Euroopa Rahvapartei (Kristlike Demokraatide) ja Euroopa Demokraatide fraktsiooni esimees Euroopa Parlamendis.

Pöttering on Euroopa Parlamendi liige alates esimestest otsestest valimistest.

Ameerika Ühendriikide riigitegelastest on Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi teiste seas pälvinud presidendid George H. W. Bush, George W. Bush, Bill Clinton ja Gerald Ford, poliitik ja praegune asepresident Joe Biden, diplomaat ja endine välisminister Madeleine Albright, diplomaadid George F. Kennan ja Strobe Talbott, politoloog Paul Goble ning poliitik John McCain.

Euroopa Liidu poliitikutest on Maarjamaa Risti I klassi teenetemärgi teiste seas pälvinud Otto von Habsburg, José Manuel Durão Barroso ja Günter Verheugen.