- Reset + PDFPrindi

"Poliitikaarutelu portaal avatakse 1. jaanuaril", ERR Uudised, 29. november 2012

29.11.2012

Oliver Kahu


Aruteluportaal, mille loomises leppisid eelmisel nädalal kokku presidendi juures kogunenud parteid ja kodanikuühendused, avatakse 1. jaanuaril.

"Rahulolematus ja umbusk ühiskonnas on tugevam kui ehk tajutakse," rõhutas Ilves.

"Siit minu palve suhtuda algatusse tõsiselt, ühtlasi palun ka erakondadel endil esitada ühisloomekeskkonnas ettepanekuid," ütles ta.

Ilvese sõnul on praegu aega, mil saab pikka kaevikusõda erakondade ja vabakonna vahel vältida, kuid ebaõnnestumise korral kaotaksid kõik, mitte ainult koalitsioon.

"Inimeste murede ja ettepanekute eiramine kahjustab kogu Eestit. Riigivalitsemise aususe ja avatuse eest tuleb võidelda kõikidel ühiselt, see ei ole ainult ühe erakonna või ainult koalitsiooni teema," rõhutas president.

"Praegu on võimalus vigu heastada ja mis kõige olulisem: muuta inimeste hääl kaalukamaks. Me peame muutma Eesti demokraatia konkurentsitihedamaks, ausamaks, läbipaistvamaks," lisas ta.

"Ühisloomekeskkonnas ettepanekute esitamisele ja nende läbiarutamisele järgnevad avalikud arutelud ja üldise toetuse pälvinud ettepanekute esitamine riigikogule," kinnitas Ilves.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.