- Reset + PDFPrindi

"Uued ministrid asuvad kohe ametisse", BNS, 10. detsember 2012

10.12.2012

President Toomas Hendrik Ilvese poolt esmaspäeval ametisse nimetatud justiitsminister Hanno Pevkur ja sotsiaalminister Taavi Rõivas asuvad kohe ka ametisse.

Vabariigi valitsuse seaduse kohaselt saab minister Taavi Rõivas alustada oma tööülesannete täitmist peale ametivande andmist riigikogu ees, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo BNS-ile.

Minister annab ametivande teisipäeval riigikogu istungil, mis algab kell 10. Hanno Pevkuri volitused sotsiaalministrina lõppevad esmaspäeval, kuid ta täidab kuni uue sotsiaalministri ametisse astumiseni justiitsministrina ühtlasi ka sotsiaalministri ülesandeid.

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas esmaspäeval Kadriorus peaminister Andrus Ansipi ettepanekul alla otsusele muudatuste tegemise kohta valitsuse koosseisus. Presidendi otsus jõustub esmaspäeval kell 18.

Justiitsminister Kristen Michal esitas peaminister Andrus Ansipile tagasiastumisavalduse möödunud neljapäeval. President Toomas Hendrik Ilves vabastas ta ametist esmaspäeval.

Reformierakonna juhatuse liige Hanno Pevkur sai Andrus Ansipi valitsuse sotsiaalministriks 2009. aasta veebruaris ning ta jätkas samal ametipostil ka uues, 2011. aastal moodustatud Andrus Ansipi valitsuses.

Hariduselt on Pevkur õigusteadlane – Tartu ülikooli lõpetas ta aastal 2002. Sama eriala, õigusteadust, õppis Pevkur ka Tallinna Majanduskoolis, mille ta lõpetas aastal 1998.

Taavi Rõivas on Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees, ta on olnud Riigikogu rahanduskomisjoni esimees aastatel 2009-2011, samuti on Taavi Rõivas olnud aastatel 2005–2007 peaminister Andrus Ansipi nõunik sotsiaal- ja perepoliitika teemade.

Enne Tallinna Haabersti linnaosa vanema ametisse asumist, kus vastutas ka sotsiaalhoolekande valdkonna eest, töötas Taavi Rõivas rahvastikuministri nõunik-büroojuhatajana aastatel 2003–2004.

Rõivas on varasemalt töötanud ka AS-i IT Grupp suurklientide haldurina ning aastatel 1999–2002 justiitsministri nõunikuna. Taavi Rõivas on lõpetanud Tartu ülikooli välismajanduse ja turunduse erialal 2002. aastal. Taavi Rõivas on Reformierakonna juhatuse liige.