- Reset + PDFPrindi

"Kaks vabatahtlikku pälvis kõrge tunnustuse", Virumaa Teataja, 5. detsember 2012

Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Koja vabatahtlik Ester Ravalepik ja president Toomas Hendrik Ilves
© Lauri Kulpsoo

Pühapäeval tunnustas president Toomas Hendrik Ilves aasta vabatahtlikke, kümne väljavalitu hulka mahtus ka kaks Lääne-Virumaa inimest.

Ester Ravalepik on töötanud juba kümme aastat Lääne-Virumaa Puuetega Inimeste Kojas koristajana. Kaks aastat tagasi asus ta päevakeskuses tegema ka vabatahtlikku tööd ning tänu tema inimlikkusele ja heale tahtele saab päevakeskus pakkuda oma klientidele kvaliteetseid teenuseid. Lisaks aitab ta korraldada ühingute koosviibimisi, abistab ühte vaegnägijat ning hoolitseb ühe liikumispuudega inimese eest: viib talle süüa ja on seltsiks.

Lembit Liiv on väga kohusetruu ja aktiivne vabatahtlik päästja, kes on töötanud Kadrina abikomandos üle kümne aasta. Lembit Liiv on osalenud kõikidel õppustel ja koolitustel ning külastanud kodusid. Ta on abikomando autojuht ning seega peaaegu 24 tundi ööpäevas valves ja kättesaadav.

Vabatahtliku tegevuse arenduskeskuse juhataja Tuulike Mänd selgitas, et tänavu tunnustatakse eelkõige neid inimesi, kes ei sära tingimata oma ühenduste eesliinil, kuid on regulaarselt tegutsedes ja mõnikord isegi rutiinseid ülesandeid täites loonud kindla vundamendi vabaühenduste eesmärkide täitmiseks.

"On tähelepanuväärne, kui palju on neid, kes püsivalt panustavad vabaühenduste töösse, ootamata selle eest vastu suurt tähelepanu ja kõigi kiitust. Nende inimeste suurim tänu on organisatsiooni toimimine ning ühiselt seatud eesmärkide saavutamine," kõneles president Ilves. "Mul on soov, et selliseid inimesi ei pandaks tähele mitte ainult vabaühenduste hulgas, vaid me väärtustaksime neid ühiskonnas tervikuna," lisas riigipea.