- Reset + PDFPrindi

"Ilves kohtub järgmisel nädalal Poolas president Komorowskiga", BNS, 15. august 2012

15.08.2012

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves sõidavad järgmise nädala teisipäeval visiidile Poolasse, kus nad kohtuvad Poola riigipea Bronisław Komorowski ja tema abikaasa Anna Komorowskaga.

Bronisław Komorowski ja Anna Komorowska võõrustavad Toomas Hendrik Ilvest ja Evelin Ilvest Poola riigipea suveresidentsis. Presidendid Komorowski ja Ilves räägivad Läänemere piirkonnale, Euroopa Liidule ja NATO-le olulistel teemadel, ütles presidendi pressiesindaja Toomas Sildam BNS-ile.

Ilves on iseloomustanud Eesti-Poola suhteid kahe hea sõbra suhetena. "Poola kui mõjukas riik Läänemere piirkonnas ja Euroopas laiemalt on Eestile kindlaks ja vastutustundlikuks partneriks meile mõlemale tähtsates valdkondades nii Euroopa Liidus kui ka NATO-s," ütles president Ilves mullu märtsis, kui Poola riigipea Komorowski saabus Eestisse oma esimesele visiidile.

"Euroopas on üks suur riik, kes saab meist aru, kui räägime demokraatiast, kes saab aru meie julgeoleku muredest ja – nagu nägime NATO kaitseplaanide puhul – on valmis nende eest võitlema. See riik on Poola," kinnitas president Ilves. Eestisse kahepäevase külaskäigu teinud Poola president ja tema abikaasa ööbisid toona Eesti riigipea kodutalus Ärmal.

Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves naasevad Poolast järgmise nädala reedel.