- Reset + PDFPrindi

"Ilves: Eesti ärgu hinnaku end olümpiamedalite põhjal", Postimees, 30. juuli 2012

30.07.2012

Teelemari Loonet


President Toomas Hendrik Ilves ütles Postimehe palvel olümpiamängude eeldatavaid tulemusi kommenteerides, et Eesti ei peaks end saadavate medalite arvu põhjal hindama.

«Alanud olümpiamängudel hoian loomulikult pöialt Eesti sportlastele. Kõigile,» sõnas president. Ilves avaldas lootust, et Eesti sportlastel õnnestub anda endast parim ja tõdes, et mõnele neist võib see tähendada medalit, mõnele aga näiteks 18. või 33. kohta.

«Ja kui seekord Eesti olümpialt ühtki medalit ei võida, siis ei tähenda see, et meil oleksid kehvad sportlased või et Eesti oleks ühtäkki viletsam riik,» ütles Ilves. «Täpselt niisamuti ei tee kolm või viis medalit meist ühtäkki paremat riiki või rahvast. Jäägu enese medalitabelite järgi hindamine neile, kel olulisemates valdkondades saavutusi napib.»

Seda, millised Eesti sportlased medali võiksid võita, president ennustada ei soovinud, öeldes, et talle ei meeldi ennustamine ei spordis ega ka teistel elualadel.

Olümpiamängude lõpupäevil ka Londonisse jõudev Ilves ütles, et spordivõistluste vaatamise plaan pole tal veel täpselt paigas, kuna ta täidab neil päevil ka tööülesandeid, külastades sõjaväehaiglas haavatud Eesti sõdureid.


Artikkel Postimehe veebilehel.