- Reset + PDFPrindi

"Eesti sõprade kokkutulekul osaleb külalisi kokku 20 erinevast riigist", BNS, 5. juuli 2012

05.07.2012

Eesti president Toomas Hendrik Ilves, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) ja suurettevõtja Margus Reinsalu võõrustavad neljapäevast laupäevani toimuval nõndanimetatud Eesti sõprade kokkutulekul sel aastal kokku ligi 70 külalist kokku 20 erinevast riigist.

Kolmandat aastat toimuva rahvusvahelise kokkutuleku külaliste hulgas on presidendi kantselei teatel nii ettevõtjaid, teadlasi kui poliitikuid.

Kokkutulekul osalevad teiste seas endine Euroopa Parlamendi president Enrique Barón Crespo, Nissan Nordic Europe Oy tegevdirektor Jacek Górski, Sumitomo Mitsubishi Banking Corporationi tegevdirektor ja Euroopa divisjoni juht Hiroyuki Iwami, Timothy Jenkins Bombardier Transportation Sweden AB-st, Ameerika Ühendriikide German Marshalli Fondi president Craig Kennedy, Ameerika Ühendriikide õhujõudude erukindral Tiiu Kera, Eesti aukonsul Hong Kongis Matthew Lam Kin Hong, Credit Suisse AG Põhja-Euroopa regiooni direktor Jari Pulkkinen, Queensi ülikooli keemiaosakonna orgaanilise keemia õppetooli juhataja professor Victor Snieckus ja Balti Rüütelkondade Liidu president Götz Baron von der Ropp, teatas presidendi kantselei nõunik Kaidi Aher BNS-ile.

Kokkutulek avatakse neljapäeval juba traditsiooniks saanud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO) kontserdiga, mida juhatab Neeme Järvi. ERSO kontsert on pühendatud Neeme Järvi 75. juubelisünnipäevale, kontserdi patroon on president Ilves.

Reedel toimub Eesti Teaduste Akadeemias sümpoosion "Quo vadis, Estonia?", mille peaesinejad on Oxfordi ülikooli Euroopa õiguse professor Timothy Garton Ash ja president Ilves. Sümpoosionil arutatakse kriisijärgse Euroopa olukorda, muudatusi maailmapoliitikas ja majanduses ning võimalikke tulevikustsenaariume, mis sobiksid Eestile kui väikesele, avatud ja paindlikule riigile.

Reedel on kavas ka kohtumine peaminister Andrus Ansipiga ja tütarlastekoori Ellerhein kontsert Oandu vesiveskis.

Laupäeval võõrustab president Ilves külalisi presidendi roosiaias.

"Eestil on palju sõpru, aga kokkutulekule kutsume neid, kes on juba mingil viisil Eestile head teinud või kelle arvamust tuleks Eesti suhtes positiivseks kujundada, sest nende arvamus loeb. Meie sõbrad on arvamusliidrid, välisinvestorid, ühiskonna-, majandus- ja kultuuritegelased," kommenteeris EAS-i juhatuse liige Maria Alajõe.

Eesti sõprade rahvusvahelise kokkutuleku idee sündis 2010. aastal president Ilvese, Margus Reinsalu ja EAS-i juhtide ühise mõttevahetuse käigus. Kokkutulekuga soovitakse presidendi kantselei teatel tänada ettevõtjaid, poliitikuid ja kultuuritegelasi, kelle tegevus on aidanud Eestil areneda dünaamilise majanduse ja ärksa kultuurikeskkonnaga euroopalikuks riigiks.