- Reset + PDFPrindi

"President Ilves nöökis Twitteris taas Krugmani?", Delfi, 2. juuli 2012

02.07.2012

President Toomas Hendrik Ilves riputas täna pärastlõunal Twitterisse postituse, milles ei rääkinud küll USA majandusteadlasest Paul Krugmanist otse, kuid viitas mehele üsna arusaadavalt.

„Mõte tänasesse... Inimestel, kes poliitilistel põhjustel valikuliselt andmeid nopivad, on kirved teritada. X ja Y kirved," kirjutas Ilves oma Twitteri kontol inglise keeles. Presidendi ingliskeelne postitus: „Thought for the day... People who for political reasons cherry-pick data have axes to grind. X and Y axes;-)."

Inglise keelne väljend „Have an axe to grind" on ka idoom, mis tähendab, et inimesel on isiklikud motiivid ja varjatud kavatsused. Peamine mõte on ilmselt peidus aga X ja Y taga, mis viitavad, et Krugman võiks Ilvese hinnangul oma graafikute algandmed üle vaadata.

President viitab tõenäoliselt joonistele, mida Ameerika Ühendriikide majandusteadlane ja nobelist Paul Krugman oma blogis ja New York Timesis kajastas. Krugmani blogis olnud graafikute juures sõnas teadlane nagu varemgi, et Eesti pole majanduslangust täielikult seljatanud.

Eile ilmus Krugmanilt nimelt postitus pealkirjaga „Balti riikide edu defineerides". Üks postitust toetanud graafikuist näitab, et me pole SKP mõttes jõudnud tagasi 2007. aasta tasemele, ja teine, et tööpuudus Eestis on küll langemas, kuid jätkuvalt enam kui kaks korda suurem kui viis aastat tagasi.


Artikkel Delfi veebilehel.