- Reset + PDFPrindi

"President võttis vastu parimaid lõpetajaid", Hiiu Leht, 22. juuni 2012

22.06.2012

Helja Kaptein


Traditsioonilisel presidendi vastuvõtul Kadrioru roosiaias käis Hiiumaalt kaks kuldmedalisti ja üks Hiiumaa ametikooli lõpetaja.

President Toomas Hendrik Ilves võttis üleeile keskpäeval Kadrioru roosiaias vastu parimaid gümnaasiumi-, kutsekooli-ja kõrgkoolilõpetajaid.

Vabariigi President soovis koolilõpetajatele õnne ning keskendus oma tervituskõnes vabadusele rõhutades, et vabaduses kasvanutel on alati selge konkurentsieelis, mis annab võimaluse lüüa läbi kõikjal vabas maailmas. Samas avaldas ta lootust, et noored peavad õigeks neisse tehtud haridusinvesteeringuid lõpuks ikka kodumaa tuluks realiseerida.

Traditsioonilisele vastuvõtule oli Hiiumaalt kutsutud kolm parimat lõpetajat. Kärdla ühisgümnaasiumi kuldmedalistid Kaisa Roots ja Tiiu Üksik ning Hiiumaa ametikooli puit-ja kiviehitiste restaureerimise eriala õpilane Jaanis Mets.

"Ta on väga kohusetundlik ja tõsine ning tubli noormees," kiitis Hiiumaa ametikooli õppeosakonna juhataja Reet Nisumaa.

"Kaisa Roots on noor inimene, kellel on oma arvamus, kes julgeb selle välja öelda ja oskab seda ka kaitsta. Tiiu Üksik on väga laia silmaringiga, töökas, põhjalik, mitmekülgsete huvidega ja kindlate eesmärkidega," iseloomustas tütarlapsi klassijuhataja Sirje Teras.

Lisaks kahele kuldmedalile antakse välja ka üks hõbemedal. Selle saab tubli koolilõpetaja Silvia Teras Kärdla Ühisgümnaasiumist.

Käina gümnaasiumis tänavu medaliga lõpetajaid polnud.

"Riigieksamitulemused laekuvad otse lõpetajatele ja koolijuhtidele, seepärast saame kokkuvõtteid teha alles augustis," ütles Hiiu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna haridusnõunik-peainspektor Ivi Remmelg.