- Reset + PDFPrindi

"President lubas seista visiidil Eesti huvide eest", Valgamaalane, 7. juuni 2012

07.06.2012

Eesti Vabariigi presi­dent Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves ning mitmeküm­nest Eesti poliitikust ja ärimehest koosnev delegatsioon sõitsid teisipäeval kolmepäe­vasele riigivisiidile Läti Vabariiki.

Valga jaamas peatus rong kella 11 paiku, et võtta peale viis inimest, kelle hulgas olid ka Valga maavanem Margus Lepik ja Läti trans­pordiminister Aivis Ronis.

Presidendipaar leidis ka aega kohale tulnud rahvast tervitada. Teiste seas andsid neile väikesed meened ja tervitussõnad edasi Väiga linnapea Kalev Härk ja Val­ka kihelkonnaduuma esimees Karlis Albergs.

Kalev Härk rõhutas presiden­dile, et Tallinna-Valga-Riia rongiühendus on linnale väga oluline. President kinnitas vastuseks, et seisab riigiviisidil Eesti riigi huvi­de eest.

Presidendipaari huvi köitis ka tammeokstest vaniku kinnitami­ne rongile, millega Valgast edasi Riiga sõideti. Kokku peatus rong Valgas ligikaudu veerand tundi.

Rongiga riigivisiidile saabudes soovib president Ilves rõhutada Eesti ja Läti erilist naabrussuhet, samuti Helsingist läbi Balti riikide ja Poola Berliini kavandatava Rail Baltic raudtee olulisust.

President Ilves ütles enne rongile asumist, et peabki Läti kollee­gidega kõige olulisemaks arutelu-teemaks Balti riikide vahelise parema transpordiühenduse, eriti Rail Baltic loomist.

Pärast saabumist Riiga koh­tus president Ilves Läti riigipea Andris Bērziņšiga ning pani Va­badussambale ja Läti esimese rii­gipea Janis Čakste hauale pärja.

Eile hommikul avas president Ilves Riias Eesti-Läti äriseminari ja külastas Riia eesti kooli. Samuti kohtus ta presidendi kantselei tea­tel Läti parlamendi spiikri Solvita Āboltiņa, peaminister Valdis Dombrovskise ja Riiaa linnapea Nils Ušakovsiga ja korraldas vas­tuvõtu Tallinki reisilaeval Silja Festival, mis sõidab Riia-Stockholm liinil.

Tagasi Eestisse jõuab presi­dendipaar ööl vastu homset.