- Reset + PDFPrindi

"Edelaraudtee viib Vabariigi Presidendi riigivisiidile oma rongiga", Delfi, 4. juuni 2012

04.06.2012

5. juunil 2012 algab Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja Evelin Ilvese kolmepäevane riigivisiit Läti Vabariiki. Edelaraudteel on au sõidutada meie riigipea Riiga oma rongiga.

Tallinnast Tartuni sõidab presidendi rong 5. juunil tavapärase liinirongina. Reis Tallinn-Tartu 0010 väljub tavapärasel ajal kell 7.53 Balti jaamast. Rong teeb oma teel kõik tavapärased peatused ning jõuab Tartusse graafikujärgselt kell 10.04, vahendas transpordifirma.

Presidendile, ametlikule delegatsioonile, äridelegatsioonile ja pressidelegatsioonile on broneeritud Tartuni esimene mootorvagun ja I klassi haakevagun. Regulaarreisijatele jääb kasutada kaks II klassi haakevagunit ning 1 tavaklassi mootorvagun. Tartust edasi kuni Riiani sõidab rong presidendi erirongina ja jõuab sihtpunkti kell 13.32.

Edelaraudtee peadirektori Kalvi Pukka sõnul on sõidu korraldus valmistatud ette koostöös Läti kolleegidega.

„Teadupärast sõitsid otseühenduse diiselrongid viimati kahe pealinna vahel möödunud sajandi 80ndatel aastatel. Viimatised regulaarsed reisijateveo ühendused on toimunud vagunkoosseisudega ning riikide piiril veduri vahetamisega. Seoses Eesti presidendi riigivisiidiga oleme saavutanud selle, et kuigi Läti territooriumil juhib rongi Läti meeskond, on meil võimalus saata Riia linna raudteejaama oma rong," rääkis Pukka.

Ehk saab just sellest reisist sümboolse alguse Euroopa Komisjoni toetatud suurejooneline Rail Baltic'u projekt, mille kaudu on tulevikus võimalik sõita Helsingist läbi Baltikumi ja Poola kuni Berliinini välja.


Artikkel Delfi veebilehel.