- Reset + PDFPrindi

"Küberkaitsekeskuses heisati Hollandi lipp", ERR Uudised, 24. aprill 2012

24.04.2012

Sven Randlaid


Täna hommikul oli NATO küberkaitsekeskuses pidulik liputseremoonia, millega tähistati Hollandi liitumist Tallinnas asuva keskusega.

"Mul on siiralt hea meel, et Holland liitub küberkaitsekeskusega ning ka selle üle, et keskus ise jätkab kasvamist. Eesti ja Holland on NATOs ühed aktiivsemad küberriigid, kes rõhutavad koostöö ja ambitsiooni tõstmise vajadust. Oleme ka riiklike e-teenuste leviku vallas rahvusvaheliselt esimeste hulgas. Loodan, et see väärtus, mida Holland keskusest saab ning veel enam, mida keskus ja allianss Hollandi ekspertiisist saab, on suur," ütles tseremooniale järgnenud vastuvõtul osalenud Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

Kooperatiivse Küberkaitse Kompetentsikeskuse Eesti kontingendi ülema kolonel Ilmar Tamme sõnul on Hollandile kübertemaatika tähtis, see väljendub ka nende uues kaitsestrateegias, kus on kübervaldkonnale suurt rõhku pandud.

"Iga riik toob ühes või teises mastaabis juurde uut dimensiooni. Hea meel on Holland liitus, see panus on märkimisväärne. Samuti näen Hollandi liitumisega potentsiaalset uut suunda, kust õppida ning näiteks ütles täna kohalviibinud Hollandi esindaja, et nemad tahavad võtta eeskuju meie küberkaitseliidust," ütles kolonel Tamm.

Koos Hollandiga on keskusel nüüd üksteist liikmesriiki, mis osalevad keskuse igapäevatöös ja juhtimises. Liikmesriigid saadavad keskusesse tööle oma riigi eksperdid ja teadlased, samuti osalevad nad keskuse tööplaani koostamisel ning panustavad keskuse eelarvesse. Lisaks Hollandile on keskuse liikmeteks Eesti, Hispaania, Itaalia, Leedu, Läti, Poola, Slovakkia, Saksamaa, Ungari ja USA.

2008. aastal asutatud NATO küberkaitse kompetentsikeskus on Tallinnas asuv rahvusvaheline sõjaline organisatsioon, mille missiooniks on parendada NATO liikmesriikide ja keskuse partnerite suutlikkust, koostööd ja infovahetust küberkaitse teemadel.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.