- Reset + PDFPrindi

"President veedab päeva Paides", Järva Teataja, 5. aprill 2012

05.04.2012

Tiit Reinberg


Esmaspäeval saabub president Toomas Hendrik Ilves Paide-visiidile, kus kohtub riigiasutuste töötajate, omavalitsusjuhtide, ettevõtjate ja vabatahtlikega.

Presidendi sisenõunik Heli Suvi ütles, et kui eelmisel ametiajal käis presidentmaakonnavisiitidel, siis uuel ametiajal soovib ta keskenduda maakonnakeskustele. «Maakonnakeskuse tugevus on oluline tervele maakonnale, sest mida tugevam on tõmbekeskus, seda tugevam on ka ülejäänud maakond,» põhjendas ta.

Esimene kohtumine on presidendil Paide linna ning Türi ja Paide valla juhtide ja maavanemaga.

Paide raekojast suundub president Ilves maksu- ja tolliameti siinsesse teeninduskohta ning külastab seejärel töötukassa Järvamaa osakonda.

Kohalike ettevõtjatega kohtub Ilves Põhjaka mõisas lõunalauas.

Suvi lisas, et pärast lõunat külastab president Järva Teataja toimetust ja annab maakonnalehele intervjuu.

Toimetusest suundub Ilves Vallitornis asuvasse ajakeskusse ja päev lõpeb Paide kogukonnakeskuses vabakonna liikmetega kohtudes.

Et kohtumisi on palju, veedab president Ilves Suvi ütlust mööda Paides terve päeva. Suvi lisas, et presidendi visiit pole seotud tema iseseisvuspäeva kõnega. «Visiit oli plaanitud jaanuari keskpaika, kuid lükkus välisvisiitide tõttu edasi,» märkis ta.

Järva maavanem Tiina Oraste ütles, et tahab presidenti tänada selle eest, et ta aastapäevakõnes nii olulise teema, nagu on riigiasutuste lahkumine maalt, Paide näitel välja tõi. «See pole ainult Paide, vaid kõikide maakonnakeskuste probleem, välja arvatud nelja regiooni keskused,» lausus ta.

Oraste on rahul, et presidendi algatusel on teema päevakorral ja sellest räägitakse palju. «Probleem polegi alati selles, et teenus oleks kadunud, küll aga töökohad,» lisas ta.

Eesti neljaks regiooniks jagamine pole Oraste meelest ennast õigustanud, eriti valusalt on see mõjunud Järvamaale, mis on killustunud mitme regiooni vahel.