- Reset + PDFPrindi

"Küüt: ohtlikud liiklejad peavad saama karmi karistuse", ERR Uudised, 3. aprill 2012

03.04.2012

Oliver Kahu


Politseijuht Raivo Küüt kinnitas president Toomas Hendrik Ilvesele vastates, et kihutajate, roolijoodikute ja turvavööta sõitjate karistused peaks olema võimalikult karmid.

Ilves rõhutas politsei- ja piirivalveameti (PPA) värskes ajakirjas "Radar", et purjus ja kihutavate autojuhtide senine karistuspoliitika on olnud liiga leebe.

"Oluline täpsustus: ma ei arva, et tahvimäärasid liikluses tuleb suurendada," kinnitas president.

"Ometi ei suuda ma mõista, miks pakub politsei raske jalaga ja joodikjuhtide karistamisel allahindluskampaaniat, kus võimalikust rahatrahvist määratakse sageli viiendik või kolmandik või piirdutakse ükdse hoiatusega."

Küüt nõustus, et trahve määrates tuleb ennekõike lähtuda maksimaalmäärast kui mõõdupuust ning selle järgi hakata arvestama kergendavaid asjaolusid, mitte vastupidi.

"Nende rikkumiste puhul, mille tagajärjed üldiselt kõige fataalsemad on, peame olema karistust määrates ja trahvides maksimaalselt ranged, et mitte öelda armutud," sõnas ta.

"Need on kiiruseületamine, joobes juhtimine, tehniliselt mittekorras sõidukid ning turvavarustuse kasutamise eiramine," lisas Küüt.

Samuti meenutas president Ilves oma arvamusartiklis liikluspolitsei likvideerimise otsust ning küsis, kas optimeerimisega pole liiale mindud.

Küüdi sõnul leiti aastate eest, et kitsale alale spetsialiseerumine on ebaefektiivne ja ressursimahukas. "Nüüdseks võib öelda, et see põhimõte on ajale jalgu jäämas," tunnistas ta.

Samas lisas politseijuht, et uuest aastast tegutseb PPA-s liiklusbüroo, mis koondab nii menetlustalitust, järelevalvet kui analüütikud.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.