- Reset + PDFPrindi

"TMW konverentsi avasid president ja kultuuriminister", BNS

30.03.2012

Täna hommikul algas Tallinn Music Weeki konverents. Avamisel ütlesid tervitussõnad vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kultuuriminister Rein Lang ning festivali peakorraldaja Helen Sildna.

Avades Tallinn Music Weeki rõhutas president Toomas Hendrik Ilves, et rock'n'roll on otseselt seotud vabadusega. Ta tõi näiteid poeetidest ja muusikutest, kes on olnud omas ajas mässajad, alustades lord Byronist kuni bändideni Tshehhoslovakkias ja Nõukogude Eestis, nagu Propeller, keda võimud nende loomingu tõttu represseerisid. Maades, mis austavad vabadust, saavad kunstnikud ka oma kriitilisi mõtteid vabalt väljendada kartmata riigivõimu karistust. See ei ole aga ka tänases maailmas veel kõikjal enesestmõistetav. President Ilves viitas vene punkbändile Pussy Riot, mille liikmeid hoitakse nende esinemise eest Moskvas vahi all ja keda võib oodata kuni 7 aastane vangistus. Ilves rääkis ka Eesti ja Tallinna tugevast potentsiaalist paigana, kus võib sündida uut muusikat. „Uus muusika võib sündida kõige ebatõenäolisemates kohtades – mõelge Liverpoolile, Seattle'ile, Athens'ile (Georgia osariigis). Ka Tallinn Music Week on koht, kus uus talent võib hoo sisse saada."

Kultuuriminister Rein Lang arutles oma kõnes loomemajanduse olukorra üle ning viitas, et loomemajandus on olnud viimastel aastatel Eestis üks kiiremini arenevaid majandusharusid.

Alanud konverentsiprogramm sisaldab intervjuusid kahe muusikatööstuse legendiga nagu Edward Bicknell ja Artemyi "Artjom" Troitsky, kajastab autoriõiguse ja muusikaekspordi teemasid, räägib muusikaettevõtluse eri vormidest ja lähemalt mänedžeri rollist, arutleb klassikaartistide karjäärivõimaluste üle ning toob rahvusvahelise publiku ette Garage48 Tallinn Music tehnoloogiainnovatsiooni.

Tallinn Music Week on neljandat aastat toimuv muusikatööstuse konverents ja Eesti talendiesitlusfestival, millest võtab igal aastal osa ligi 250 rahvusvahelise profiiliga muusikaettevõtjat ja-organisatsiooni, et luua siin sidemeid Eesti ja meie lähiregiooni muusikafirmade ja artistiesindajatega. Tänavune sündmus leiab aset 29-31. märtsil Nordic Hotel Forumis ning muusikaklubides ja kontserdisaalides üle Tallinna linna.


Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek