- Reset + PDFPrindi

"Ilves modereeris Müncheni konverentsil küberjulgeoleku paneeli", BNS, 5. veebruar 2012

05.02.2012

President Toomas Hendrik Ilves modereeris pühapäeval Saksamaal Münchenis kõrgetasemelisel välis-ja julgeolekupoliitika konverentsil küberjulgeolekule pühendatud paneeli.

"Tänane konverentsi lõpusessioon oli pühendatud küberjulgeolekuga seotud teemadele ning kandis pealkirja "Kas rünnak on parim kaitse?"," rääkis presidendi välisnõunik Margus Laidre BNS-ile. Paneeli modereeris president Toomas Hendrik Ilves, mis on Laidre sõnul suur tunnustus ja märk sellest, et Eesti ja Eesti riigipea on sel teemal maailmas respekteeritud ja nähtav. "Eesti on küberteemadega pildil."

Paneelist jäi Laidre sõnul kõlama mõte, et küberjulgeolek on järjest olulisemaks muutuv teema, mis puudutab kõiki riike ning mis seetõttu nõuab järjest suuremat tähelepanu ja riikidevahelist koostööd.

Reedel alanud iga-aastasel välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil osalevad paljude maailma riikide ja rahvusvaheliste organisatsioonide juhid.

Müncheni konverentsil arutatakse Saksamaa rolli Euroopas, Ameerika Ühendriikide välispoliitika Aasia ja Vaikse ookeani suunda, Iraani tuumaprogrammi, taktikalisi tuumarelvi Euroopas, finantskriisi tagajärgi, araabia kevadet ja küberjulgeolekut.

Laupäeval osalesid julgeolekukonverentsil ka kaitseminister Mart Laar ja kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras.

Ilves on Müncheni julgeolekukonverentsil reedest pühapäevani ja jõuab tagasi Eestisse pühapäeva hilisõhtul.