- Reset + PDFPrindi

"TEHTUD: 22 aastat pärast treeninggrupi avamist riikliku teenetemärgi kavaler", Delfi, 2. veebruar 2012

02.02.2012

Ivar Jurtšenko


Vändra ja selle ümbruskonna jalgrattapoiste suur utsitaja ning abimees, treener ja õpetaja, eeskuju ning eluväärtuste kujundaja Erich Perner pälvib tänavu Eesti Vabariigi Presidendilt riikliku teenetemärgi.

Seitsmendat elukümmet käivast fanaatilisest spordipedagoogist saab 23. veebruaril Valgetähe V klassi teenetemärki kavaler. Teade teenetemärgi saamisest tuli Pernerile täpselt 22 aasta pärast treeninggrupi avamist. Töö Vändra poistega läks ametlikult käima 1. veebruaril 1990. aastal.

"Täielik ootamatus. Kui hakati helistama ning autasust rääkima, siis alguses tundus tegemist olevat naljaga. Kus ma seda oskasin arvata, et mind niimoodi tähele pannakse ja hinnatakse. Eks siin on ikka rohkem Reinu (Taaramäe) ja Taneli (Kangert) saavutused mängus," jäi Perner vestluses Delfile temale kohaselt tagasihoidlikuks.

Tänasel päeval on teenekas treener kauaaegsest ametist loobunud, andes teatepulga üle noorematele meestele. "Ega tervis pole enam sedavõrd hea kui aastaid tagasi, aga eks ma vahel ikka baasi ukse vahelt sisse piilun ning jõudumööda abistan. Jalgrattaspordiga seotud tegemised Vändras seisma ei jää ja see on kõige tähtsam."


Artikkel Delfi veebilehel.