- Reset + PDFPrindi

"Rakvere mees on aastate jooksul aidanud sadu inimesi", ERR Uudised, 1. veebruar 2012

01.02.2012

Roald Johannson
Toimetas Merili Nael


55aastane viie lapse isa Karl Mäesepp on ametilt lihtne koduelektroonika remontija, kuid tema hobiks on teiste inimeste aitamine. Tänavu saab Mäesepp president Toomas Hendrik Ilveselt Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi.

Karl Mäesepalt abisaanuid on palju. Näiteks viimase kaheksa aasta jooksul on ta aidanud hankida pidulikud lõpuriided pea 850 keskkooli- ja põhikoolilõpetajale, vahendas ETV saade "Pealtnägija".

"See abi seisneb selles, et selgitan koolide kaudu välja, kes vajaksid tõesti lõpuriideid ja õpetajad on mind usinasti abistamas. Siis ma otsin firmad ja kauplused üles ja väga kergesti saab, sest praegu on selline aeg /.../ ja inimesed tahavad aidata, aga lihtsalt ei osata abi küsida. Mina arvan, et mina oskan seda teha, kerge on ju aidata aidata," rääkis Mäesepp.

Mitmed kümned invaliidid on aga Mäesepalt saanud elektrilise ratastooli, millel mees isiklikult Soomes järel käib ja abivajajani toimetab. Seejuures invaliidide abistamiseni jõudis Karl justkui saatuse tahtel, kui sattus 12 aastat tagasi ühe kurva rongiõnnetuse pealtnägijaks.

"Elektrilise ratastooli on saanud 42 inimest. Aga ma olen toimetanud oma sugulaste, sõprade abil Kanadast suured merekonteinerid, kus oli tõesti sajad ratastoolid peal, et kõik hooldekodud, kümned ja sajad pered on saanud invatarvikuid, küll keppe ja raame ja ratastoole ja haiglavoodeid," selgitas Mäesepp.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.