- Reset + PDFPrindi

"Autasude saajate hulgas annavad tooni kultuuri- ja ühiskonnategelased", ERR Uudised, 1. veebruar 2012

01.02.2012

Mart Linnart, Priit Rajalo, Olev Kenk


President Toomas Hendrik Ilves annab Eestile ostutatud teenete eest riiklikud autasud 99 inimesele, kelle hulgas annavad tooni kultuuri-, teadus- ja ühiskonnategelased. Teiste hulgas saavad teenetemärgi Koeru kohaliku elu edendaja Uno Aan ja Eesti esimest kopsusiirdamist juhtinud doktor Tanel Laisaar.

Eesti Punase Risti teenetemärgiga tunnustab president tunamullu Eesti esimest kopsusiirdamist juhtinud doktor Tanel Laisaart, kes on praeguseks teinud viis samasugust operatsiooni, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõik senised siirdamised Tartus on läinud edukalt, kuid algul nii optimistlikud olla ei julgetud.

"Loomulikult kõhklusi oli ja praegu tagantjärele võib öelda, et on läinud justkui väga libedalt, aga ega pole läinud väga libedalt. Meil on olnud palju takistusi, mida ületada ja niimoodi seda programmi arendasime, et kui me ei saa siin hakkama, ühel või teisel põhjusel ei lähe asi siin käima, siis me vähemalt tagame oma patsientidele selle võimaluse mujal, aga me oleme sellest kõigest õppinud väga palju," rääkis Laisaar.

Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler on põline järvakas, aastakümneid Koerus spordi- ja kultuurielu juhtinud Uno Aan. Ta on töötanud treeneri ja kehalise kasvatuse õpetajana, olnud omavalitsuse taastaja, asutanud vallamuuseumi, kirjutanud mitu raamatut ja mänginud peaosi Koeru huviteatris.

"On saanud üle 30 etenduses osa võtta, tavaliselt ikka peaosades. Paar korda on isegi vabariigis parimaks meesosatäitjaks tehtud harrastusteatrite festivalil. Viimastel aastatel on ka lavastada saanud," rääkis Aan oma teatritegevusest.

Koeru abivallavanema Ülle Jäägeri sõnul on Uno Aan inimene, kes näeb probleeme enda ümber ja otsib neile lahendusi.

Uno Aani sõnul on aga vaja lihtsalt mõttealgatust ja siis on järgijaid väga palju.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.