- Reset + PDFPrindi

"Raie: teenetemärkide saajate nimekirja koostatakse terve aasta", ERR Uudised, 1. veebruar 2012

01.02.2012

President Toomas Hendrik Ilves allkirjastab täna otsuse selle aasta riiklike teenetemärkide andmisest, kuid selle nimekirja koostamine kestab terve aasta, ütles vabariigi presidendi kantselei direktor Siim Raie.

Siim Raie rääkis intervjuus ETV saatele "Terevisioon", et igaüks saab presidendi kodulehel sellekohaseid ettepanekuid teha kuni 1. novembrini.

"Sel aastal laekus palju ettepanekuid, "konkurss" on, võib öelda naljatades, tugevam kui mõnele ülikoolikohale. Aga see on iseenesest presidendile tõeliselt hea võimalus mõtteliselt tutvuda väga paljude tublide Eesti inimestega. On ka neid, kelle kandidatuuri on mitu aastat järjest esitatud ja seda võib vabalt teha. igaüks, iga Eesti organisatsioon, kodanikuühendus, riigiasutus, ka üksikisik võib ettepaneku esitada ja need on kõik väga teretulnud," rääkis presidendi kantselei juhataja ning lisas, et ettepanekut tuleb muidugi ka põhjendada.

"See riiklik tunnustus on ikkagi midagi erakordset ja erilist. Sa pead olema korda saatnud midagi sellist, mida sinu igapäevased tööülesanded või inimeseks olemine ei nõua. Ehk siis ettepaneku tegijal tegelikult on märkimisväärne roll, et vaadata, et tegemist oleks viksi, viisaka, tubli inimesega, et kõige muu kõrval ei oleks tal suurt hulka kiiruseületamisi, ja kõike muud ka. Me selles osas loodame väga palju tõesti sellele ettepaneku tegijale ja sellele, kuidas ta motiveerib oma ettepanekut," rääkis Raie.

Eestis on riiklikke teenetemärke välja antud juba alates 1995. aastast ja selle on saanud tuhanded inimesed. Selle aasta riiklikud teenetemärgid antakse pidulikult üle 23. veebruaril Tartu Ülikooli aulas.


Artikkel ERR Uudiste veebilehel.