- Reset + PDFPrindi

"President loodab leida uue kampaaniaga 100 Eesti eelist", Õhtuleht, 5. detsember 2011

05.01.2012

Eiris Teeveere 

 

Suhtlusportaali Facebook kaudu leviva kampaania "100 põhjust, miks Eestis on hea elada" vahendusel innustab president Toomas Hendrik Ilves inimesi nägema Eestis rohkem positiivset kui negatiivset, mõtted võivad kajastuda ka tema kõnedes.

"Mulle meeldib siinne loodus ja kultuur, me meelelaad ja traditsioonid. Mulle meeldivad me noored, kelle julgus ja ettevõtlikkus segunevad ettenägeliku küpsuse ja eluterve kriitikaga. Mulle meeldivad Eesti muusikud, luuletajad ja sportlased, teadlased ja disainerid, ettevõtjad, talumehed ja töövõtjad," toob president välja mõned näited, mida head tema kodumaas näeb.

Eile pärastlõunal oli mõtteid leheküljele kirjutanud juba 140 inimest. Muuhulgas saab enimmeeldivatele mõtetele ka hääli anda. Eile olid kolm enim hääli saanud ID-kaarti, leebeid loodusjõude ja teaduslikku maailmavaadet kiitvad sissekanded.

Video lõpus lausub Ilves, et head mõtted leiavad väärilise äramärkimise. Presidendi kantselei sõnul ei tähenda see siiski auhindade jagamist. "Kirjapandud mõtteid ja põhjuseid saavad erineval moel paljusid inspireerida, ka presidenti ennast, kui ta kirjutab kõnesid ja välismaal Eestit tutvustab," räägib kantselei esindaja Rika Margat. "Samuti on Vabariigi Presidendi Kantseleil töine läbikäimine EASiga, mistõttu võivad heade inimeste head ideed tulevikus EASi projektide kaudu laiemat kõlapinda leida, sealhulgas nende veetava Eesti brändi siseriikliku turunduskontseptsiooni "Ma Armastan Eestimaad" kaudu." Paremaid ideid saab tulevikus lisaks presidendi Facebooki kontolt lugeda ka presidendi kodulehelt.

Presidendi üleskutse kestab jaanuari lõpuni. Varemalt on Ilvese algatatud näiteks ka kampaania "Talendid koju".

 

Artikkel Õhtulehe veebilehel.