- Reset + PDFPrindi

"Ilves on saanud sadu jõulukaarte ", BNS, 28. detsember 2011

28.12.2011

President Toomas Hendrik Ilves on saanud sadu jõulukaarte, teiste seas on Eesti riigipeale kaardi saatnud mitmed maailma riigipead ja valitsusjuhid.

Presidendi kantselei pressiesindaja Piret Pert ütles BNS-ile, et praeguseks on kohale jõudnud jõulukaardid näiteks NATO peasekretärilt Anders Fogh Rasmussenilt, Läti endiselt presidendilt Vaira Vike-Freibergalt, europarlamendi presidendilt Jerzy Buzekilt, Monaco vürstilt Albert II-lt, Islandi presidendilt Olafur Ragnar Grimssonilt, Soome peaministrilt Jyrki Katainenilt ja paljudelt teistelt.

"Säravaid kaarte on kindlasti, näiteks isejoonistatud kaart kuueaastaselt Maritilt, kes presidendile häid pühi soovib," märkis Pert.

Kuna jõulu- ja uusaastakaarte saabub presidendi kantseleisse veel ka jaanuaris on Perti sõnul veel vara öelda lõplikku Ilvesele saadetud jõulukaartide arvu. Tavakaarte on praeguseks presidendile saabunud üle 300 ja elektroonilisi kaarte ligi 150.

President Ilves saatis tänavu 2140 paberjõulukaarti. Kaardil oleva etnograafiliste motiividega mängiva pildi autor raamatuillustraator Catherine Zarip, kaardi kujundas firma Brand Manual.