- Reset + PDFPrindi

"Eestisse on saabunud jõulurahu", ERR Uudised, 24. detsember 2011

24.12.2011

Anne Raiste
Toimetas Sven Randlaid

 

Kõigis Eesti kirikutes peeti laupäeval jõuluõhtu jumalateenistusi. President Toomas Hendrik Ilves ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Andres Põder kutsusid oma läkitustes hoolivusele ning üksteisemõistmisele ka pärast jõuluaja lõppu.

President Toomas Hendik Ilves tuletas oma jõululäkituses, meelde, et hädas ja kitsikuses olijate toetamine ei ole ainuüksi riigi ja omavalitsuste mure ning ühiskond vajab senisest rohkem hoolivust ja kaastundlikku meelt. Märgiks hoolimatusest nii enda kui ka teiste vastu on raskete liiklusõnnetuste suur arv. Presidendi sõnul saab ja peab igaüks andma panuse selleks, et elu oleks ausam, õiglasem ja siis on jõuludki helgemad. Presidendi läkitus loeti täna õhtul ette jumalateenistusel Tallinna Puha Vaimu kirikus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eestikeelseid jumalateenistusi on selles kirikus peetud 1531. aastast. Praegu on kogudus 600-liikmeline. Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Piir selgitas, et sinna juurde kuuluvad ka osakogudused, mis on väiksemad. Viipekeele rühm on umbes 80-liikmeline, ja läti- ja ingliskeelses rühmas on umbes 10 liiget.

EELK kogudusi nii Eestis kui ka teistes riikides ühendas täpselt 20 aastat tagasi trükist ilmunud laulu ja palveraamat. Lõppev aasta oligi laulu- ja palveraamatu teema-aasta ning peapiiskop Andres Põder tõdes, et ehk on nüüd taas aeg uue lauluraamatu koostamiseks. Aastat iseloomustasid ka arutelud Eesti luterliku kiriku tulevikuvisiooni üle.

Peapiiskopi sooviks on aga see, et jõulurahu jääks meid saatma terveks aastaks.

 

Artikkel ERR Uudiste veebilehel.