- Reset + PDFPrindi

" Ilves andis varavastaste kuritegude eest karistatud mehele armu", Postimees, 19. detsember 2011

19.12.2011

President Toomas Hendrik Ilves allkirjastas esmaspäeval otsuse, millega andis armu varavastaste kuritegude eest vanglakaristust kandvale Anti Vaherile.

Ilves andis 1982. aastal sündinud Vaherile armu ja vabastas ta edasise karistuse kandmisest. Presidendi otsus jõustub homme.

Presidendi pressiesindaja Toomas Sildam ütles BNSile, et riigipea arvestas Vaherile armu andes seda, et ta sooritas kuriteod alaealisena ja seadusandja on selliste kuritegude eest ettenähtud karistuse alammäära vähendanud.

«Tal on ka nüüdseks perekond ja töökoht, kuhu saab tööle asuda,» märkis Sildam.

Tartu maakohus mõistis Vaheri 2000. aastal varavastaste kuritegude eest kuue aasta pikkuse tingimisi vanglakaristuse. Mees lahkus tingimisi karistuse ajal Eestist. Kuna ta rikkus sellega oma vabaduses viibimise tingimusi, andsid Eesti võimud tema suhtes välja Euroopa vahistamismääruse. Vaher leidis endale ühes Euroopa riigis töökoha ja lõi pere, kuid asukohariigi politsei sai ta kätte ja toimetas Eestisse. Praeguseks on mees kandnud oma kuueaastasest vanglakaristusest ühe aasta.

Vaher on esimene süüdimõistetu, kellele president Ilves oma praegusel ametiajal armu andnud on.

Eelmise ametiaja jooksul vaatas Ilves läbi 553 süüdimõistetu armuandmispalve ning andis armu viiele kuriteo eest vanglasse saadetud süüdimõistetule.

 

Artikkel Postimehe veebilehel.