- Reset + PDFPrindi

"Presidendi kultuurirahastu noore sportlase preemiale tuli 43 taotlust", BNS, 4. november 2011

04.11.2011

Presidendi kultuurirahastu presidendi abikaasa allfondi välja kuulutatud noore sportlase preemia sügisesse taotlusvooru tuli kokku 43 taotlust.

Kandidatuuride seas oli kaks võistkonda, 18 poissi ja 23 tüdrukut, kandidaatide seas oli ka kuus puudega sportlast, ütles presidendi kantselei pressiesindaja Piret Pert BNS-ile.

Preemia laureaatide avalikustamine leiab aset preemia üleandmise eel. Preemia suurus ühe saaja kohta on kuni 3195 eurot ehk 50.000 krooni.

Noore sportlase preemia on mõeldud kuni 21-aastasele väga heade õpitulemustega õppivale noorele treening- ning võistluskulude katteks, teatas presidendi kantselei BNS-ile. Taotluste esitamise tähtaeg on 28. oktoober.

Kandideerimiseks tuli esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulookirjeldusega, põhjendada toetuse vajalikkust, esitada noorsportlase õpitulemused, esitada kooli soovituskiri ja iseloomustus ning esitada treeneri, juhendaja, spordiklubi või -alaliidu soovitus.

Kandidaate said esitada noorsportlaste treenerid, juhendajad, koolid, spordiklubid, spordialaliidud ja presidendi abikaasa allfondi nõukoja liikmed. Allfondi nõukojal on õigus preemiakandidaatide kohta küsida lisateavet ja külastada taotleja kooli, spordiklubi, alaliitu või muud institutsiooni.

Preemia saajad avalikustatakse presidendi kodulehel ja preemia annab üle Evelin Ilves. Preemiat toetab Nordea Pank.