- Reset + PDFPrindi

"Presidendi haridus- ja reaalteaduste preemiatele on ligi 40 kandidaati", BNS, 5. oktoober 2011

05.10.2011

Presidendi kultuurirahastu hariduspreemiale ja reaalteaduste eripreemiale kandideerib kokku ligi 40 inimest.

Presidendi kultuurirahastu juhataja Mailis Neppo ütles BNS-ile, et kultuurirahastu 2011. aasta hariduspreemiale ja reaalteaduste eripreemiale kandideerinuid on 38, esindatud on inimesed kõikidelt õpitasanditelt, sealhulgas hariduspoliitika valdkonnast. Ta lisas, et hariduspreemiale kandideerivate hulgas on neid, kes võivad preemia kandidaadina kõne alla tulla ka reaalteaduste kategoorias.

Kultuurirahastu nõukogu annab välja kolm hariduspreemiat väärtuses 4793, 3515 ja 2876 eurot, mida rahastab Sampo Pank.

Kultuurirahastu hariduspreemia konkursist olid osa võtma oodatud haridusalaga seotud inimesed, kes on saavutanud silmapaistvaid tulemusi Eesti hariduselus õpetajana, õppejõuna, haridusasutuse juhi või töötajana, õpikute ja metoodiliste materjalide koostajana, samuti haridusalaste praktiliste uuenduste algatamise ja ellurakendamisega või ametnikuna hariduspoliitika väljatöötamisel.

Presidendi reaalteaduste eripreemia on mõeldud matemaatika, füüsika, keemia, bioloogia, arvutiteaduse, bioinformaatika ja geenitehnoloogiaga tegelevale inimesele. Reaalteaduste eripreemia suurus on 3834 eurot ning seda rahastab Skype Eesti.

Presidendi reaalteaduste eripreemia konkursile oodati kandideerima inimesi, kes on paistnud silma reaalteaduste õpetajana või õppejõuna mis tahes õpitasandil, kelle õpilased on leidnud äramärkimist rahvusvahelistel võistlustel või saavutanud häid kohti reaalteaduste olümpiaadidel, kes on koostanud reaalteaduste õpikuid ja metoodilisi materjale ning kes on reaalteadusi õpetades algatanud praktilisi uuendusi ja viinud neid ellu.