- Reset + PDFPrindi

"Eesti president külastas Tarvastu valda", Tarvastu Teataja, 14. september 2011

14.09.2011

10. augustil olid president Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves visiidil Viljandimaal Tarvastu vallas. Presidendipaar istutas Mustla alevikus puu, tutvus käsitöökojaga ja taastatud Ennukse metsavennapunkriga. Küsisime kohal viibinud inimestelt muljeid presidendi külaskäigu kohta.

 

Elli Raudsepp, pensionär:

Presidendi külaskäik Tarvastu valda oli minu jaoks suursündmus. Oli tore, et hr Ilves leidis aega omakandi rahva elu-oluga tutvumiseks. Nii president kui ka proua tundsid siirast huvi käsitöökojas väljapandud taieste vastu ja uurisid, kuidas neid kohapeal tehti.

Proua Ilvesega oli väga meeldiv vestelda ja südantsoojendav oli näha, et minu kingitud rukkilillekimp talle rõõmu valmistas. Ka mina olin nende paljude inimeste hulgas, kellel hr Ilves kätt surus ja heatahtlikult naeratades kõike head soovis. Presidendi istutatud puu jääb kauaks meenutama meie esipaari külaskäiku.

 

Silver Säga, pensionär:

Tarvastu valla elanikuna tunnen heameelt, et vabariigi president vaatamata oma pingsale aja­kavale leidis aega külastada Tarvastu valda. 1931. aastal lubas siia tulla Konstantin Päts, kuid millegipärast jäi too ettevõtmine katki. Nüüd, 80 aastat hiljem, sai presidendi külaskäik tehtud.

Et Toomas Hendrik Ilves on kogu rahva president, väljendus isegi sellises detailis, et ta leidis aega ja tahtmist kõikidel kohalviibijatel kätt suruda! Et tema jätkamist teisel ametiajal soovib ka meie parlament, selgus juba 18 päeva hiljem presidendivalimistel. Jõudu talle tegutsemiseks ja kosugu tema istutatud tamm Mustla peatänava ääres!

 

Aili Anderson, raamatukogutöötaja:

Mina rääkisin presidendiga käsitöökojas. Tegin seal kaaruspaela ja president tundis huvi töö­protsessi ja paela kasutusvaldkondade vastu. Seletasin talle siis, et see ongi seesama punane pael, millega mulgi kuubesid kaunistatakse.

Mõlemad, nii president kui proua Evelin Ilves olid väga lahked ja sõbralikud. Jäi mulje, nagu oleksid nad täiesti tavalised kodanikud, inimesed meie hulgast.

 

Egon Soots, põline tarvastulane:

Tajusin selgesti, et president Ilves on pärit teisest keskkonnast. Kogu tema olekust oli tunda, et inimene on vabal maal üles kasvanud.

Tarvastu endine kohtumaja (praegune raamatukogu) on üle elanud mitmeid võimuvahetusi ja näinud Eesti riigi paremaid ja halvemaid päevi. Minu arvates on sümboolne, et just selle maja ette istutas nüüd Eesti president koos vallavanemaga tamme.

 

Andrea Flügge-Ahlers, Tarvastu juurtega sakslane:

Oleme abikaasa töö tõttu olnud isiklikult tuttavad mõlema varasema presidendiga. Kui sain teada, et president Ilves väisab Tarvastut ja istutab siia raamatukogu juurde tamme, tekkis mõte sel tähtsal päeval ka omalt poolt midagi vallale kinkida. Kuna tee-ehituse käigus likvideeriti palju haigeid põlispuid, otsustasin kinkida uued puud, mis taastaksid natuke Posti tänava ääres kaduma läinud haljastust. Nii ma oma sõprade abiga selle korraldasingi ja nüüd jäävad lisaks presidendi tammele seda tähtsündmust Tarvastus meenutama ka neli suurelehist pärna Konsumi poe ees.

 

Artikkel Delfi veebilehel.