- Reset + PDFPrindi

"Visiit algas haridus- ja regionaalküsimusi arutades", Sakala, 10. august 2011

Viljandi Aken ja Uks AS
Viljandi Aken ja Uks AS
© Elmo Riig (Sakala)

10.08.2011

Gerly Nugis

 

President Toomas Hendrik Ilves on lõpetamas oma ametiaja viimase maakonnavisiidi esimest päeva, mille esimene pool möödus Viljandis, Võhmas ja Olustveres.

President alustas visiiti täna hommikul külaskäiguga Viljandi linnavalitsusse, kus arutles maavanem Lembit Kruuse, linnapea Loit Kivistiku ja linnavolikogu esimehe Tarmo Loodusega linna olukorra ja võimaluste üle. President toonitas, et Viljandi kui maakonnakeskus peaks keskenduma enese atraktiivsemaks muutmisele.

Samal ajal kui omavalitsusjuhid leidsid, et linn muutuks tugevamaks, kui siin oleks rohkem riigiasutusi, arvas president, et Viljandi atraktiivsuse võti on hoopis haridusvõrgus.

«Kui tahame, et Viljandisse tuleksid head ja edasipürgivad inimesed, keda me siin vajame, peame esmajoones tagama selle, et nende lapsed saaksid käia heas koolis,» sõnas Toomas Hendrik Ilves hommikusel koosviibimisel. Ühtlasi küsis president tulevase riigigümnaasiumi direktori Ülle Luisu käest, kuidas kooli arendamine edeneb.

«Et maja kõrval koppa ei seisa, tundub, et midagi nagu ei toimugi, aga maja sees käib ikkagi töö,» rääkis Luisk. «Paralleelselt on kogu aeg käinud ka see töö, mis puudutab õppekava rakendamist.»

Direktori sõnul hakatakse peagi riigigümnaasiumile õpetajaid otsima. Suur osa loodetakse eida kohapealt ja teine osa tuleb kuskilt kaugemalt otsida.

Koosviibimisel räägiti veel korrastamist ootavatest objektidest, nagu kultuurimaja ja lauluväljak, ning linna üldisest arengust. Pärast ühispildi tegemist August Maramaa kuju juures jätkas president visiiti etevõtete külastamisega.

Pärast külaskäiku aktsiaseltsi Aken ja Uks sõitis president koos kaaskonnaga Võhmasse, et tutvuda sealse küünlavabrikuga. Osaühingu Gift Line juhataja Peter Wüthrich tegi külalistele meeleoluka ringkäigu, näidates presidendile näiteks tema lahkunud ametivenna Lennart Meri pildiga küünalt ja trükikarusselli. Selle juures rääkis Wüthrich presidendi kaaskonnale toreda loo.

«Kui mu lapsed kuulsid, et tellime karusselli, läksid nad väga elevile ja rääkisid sellest kõigile. Kui lõpuks rekka kohale jõudis, olid kõik linna lapsed meil siin maja kõrval koos ja oi, kui pettunud nad olid, kui ilmnes, et selle karusselliga sõita ei saagi,» jutustas Peter Wüthrich.

Pärast Võhma parafiinist liuvälja vaatamist sõitis president Olustverre, kus ta tegi ringkäigu teenindus- ja maamajanduskoolis ning mõisas. Pärast lõunat ootasid ees veel kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse eriala tutvustus Aimla looduskeskuses, osaühing Koorti Kartul Lätkalus ning Raudna põhikool Heimtali ringtallis.

President Toomas Hendrik Ilvese ametiaja viimane maakonnavisiit jätkub homme, kusjuures suurem osa päevast veedetakse Tarvastu vallas. Muu hulgas tutvub president Ennukse metsavennapunkriga ja istutab Mustlasse püramiidtamme.

 

Artikkel Sakala veebilehel.