- Reset + PDFPrindi

"President alustab maakonnavisiiti", Sakala, 10. august 2011

10.08.2011

Gerly Nugis

 

President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves alustavad täna kodumaakonnas kahepäevast visiiti, mille jooksul nad käivad mitmes ettevõttes ja asutuses ning astuvad läbi Ennukse metsavendade punkrist.

Presidendi kantselei kinnitusel kohtub presidendipaar visiidi jooksul Viljandimaa linna- ja vallajuhtide ning Olustvere teenindus- ja maamajanduskooli esindajatega ning tutvub ettevõtetega Aken ja Uks, Gift Line ja Koorti Kartul.

Presidendi kantselei sisenõuniku Heli Suvi sõnul tähendab marsruudi kokkupanek kahe poole koostööd. «On neid kohti, mis on presidendile varasematel külaskäikudel meeldinud või mida ta pole jõudnud näha, ning ka neid, mida on huviväärsena välja pakkunud maakonna esindajad,» rääkis Suvi.

 

Täna tutvub ettevõtetega

 

Toomas Hendrik Ilves alustab maakonnavisiiti Viljandis, kus ta kohtub maavanema Lembit Kruuse ja linnapea Loit Kivistikuga. President arutab linna esindajatega küsimusi, mis paljudele viljandlastele peavalu valmistavad: kultuurimaja ja lauluväljaku saatus, haridusvõrgu korrastamine, liiklusohutus ja riigigümnaasiumi loomine.

Heli Suvi sõnul pole presidendi visiidi kavas suuri muudatusi tehtud. Nii kaeb Toomas Hendrik Ilves täna veel Olustvere mõisakompleksi ning tutvub kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna tegevusega. Samuti käib presidendipaar külas mitmel talupidajal ja vaatab üle endisaegse Heimtali ringtalli müüridele ehitatud Raudna põhikooli.

 

Kaeb metsavendade elu

 

Oma ametiaja viimase maakonnavisiidi teist päeva alustab president Kaarel Kuninga puukoolis. Suurema osa päevast veedab presidendipaar aga Tarvastu vallas. Seal käiakse Ennukse metsavendade punkris, tutvutakse Tarvastu käsitöökojaga ning istutatakse Mustlasse puu.

«Selle uue tänava ehitusega tuli suured vanad puud maha võtta ja nüüd on presidendist kena sinna üks uus kasvama panna,» leidis Tarvastu vallavanem Alar Karu.

Tema sõnul istutab president Eesti vanima rahvaraamatukogu ette püramiidtamme. «Sellega on ka vahva lugu: tamme emapuu kasvas kunagi Tallinnas Sakala keskuse ees, aga tuli lammutamise ajal maha võtta ja tema järglased rändasid mööda maad laiali.»

Presidendi maakonnavisiidi lõpetab kohtumine omavalitsusjuhtidega, mis leiab aset Holstre-Polli spordi- ja puhkekeskuses.