- Reset + PDFPrindi

"President käis Narvas rohtu niitmas", Põhjarannik, 5. august 2011

05.08.2011

Ilja Smirnov 

 

Koos Toomas-Hendrik Ilvesega käisid kolmapäeval Narvas töötalgutel ühe kehvemas seisus oleva bastioni juures prügi koristamas ja muru niitmas 41 presidendi kantselei töötajat.

“Häbi-häbi!” kirjeldas Narva linnavara- ja majandusameti juhataja Tamara Luigas linna muruplatside seisu, pidades silmas tõsiasja, et vohava roheluse vastu võitlemiseks sõitis pealinnast kohale peaaegu kogu presidendi meeskond.

Luigas seletas, et aiakärud ja rehad said külalised linnaametilt, trimmer aga toodi ise kohale.

 

Poole tunniga kord majas

 

Presidenti võõrustanud Narva muuseumi direktor Andres Toode oli enda sõnul isegi pisut pettunud, et 41 inimest suutsid kõikide tööülesannetega nii kiiresti valmis saada. “Gloria bastioni nõlva koristamisele kulus kõigest pool tundi, samuti puhastati prügist ja kividest kasemattide sissepääsud, et ekskursioonidele tulevad inimesed oma jalgu ära ei murraks.”

Kui suurem osa tööst tehtud sai, lasi Ilves kõigil soovijail Kreenholmi ekskursioonile minna, ise aga jäi veel kolmeks tunniks umbrohuga võitlema.

Presidendi avalike suhete nõunik Toomas Sildam ütles ajakirjanikele, et selliseid koristustalguid on presidendi kantselei Eestimaa eri nurkades korraldanud peaaegu igal aastal. Näiteks käidi eelmisel aastal Läänemaal tööd tegemas.

Tamara Luigase sõnul käisid linna ametliku muruniitja – ASi Narva Bussiveod töötajad kõigest paar päeva enne presidendi saabumist linna bastionide nõlvad kiiruga üle. “Nemad ei suutnud terve suve jooksul toime tulla sellega, mille tallinlased ühe õhtuga ära tegid,” ütles Luigas, märkides, et riigipea tööpõldu niitmas siiski ei käidud, et jätta külalistele võimalus piirilinnas midagi oma kätega ära teha.

 

Nagu suur võsa

 

Veel mõned päevad tagasi kirjutas Põhjarannik, et Luigas on Narva ajaloolist keskust ümbritsevate vanade bastionide nõlvade halva seisukorra pärast mures. Munitsipaalfirma Narva Bussiveod ei ole linna haljasalade heakorrastamisega toime tulnud. “Juunis-juulis läks seis küll pisut paremaks, kesklinnas on muru enam-vähem niidetud, kuid bastionide ümbrus on kinni kasvanud. Ivangorodi poolt vaadates näeb Narva välja nagu suur võsa,” kurtis Luigas paar päeva enne pealinlaste dessandi saabumist.

Praegu arvab Luigas, et presidendi ja tema kantselei töötajate külastusest sai Narva linn palju kasu. “Minu poolest võivad meie valitsejad siin kas või iga päev midagi tegemas käia,” lisas linnavalitsuse kommunaalosakonna juhataja naeratades.

 

Artikkel Põhjaranniku veebilehel.