- Reset + PDFPrindi

"Eestimaa XIII suvemängudel võistleb üle 4000 sportlase", Virumaa Teataja, 9. juuli 2011

09.07.2011

Eile alanud ja pühapäevani kestvatele Eestimaa XIII suvemängudele on registreerunud 4092 sportlast. Eestimaa Spordiliidu Jõud peasekretäri Tarmo Voldi sõnul on tegemist kõigi aastate suurima osalejaskonnaga.

Võistlustel osalevad Eesti kõigi 15 maakonna võistkonnad ning omavalitsustest on mõõduvõtmisele registreerunud 76 valda ja 27 linna. Võistlused on avatud ka külalistele: Rakverre saabub sportlasi Lätist, Leedust, Soomest ja Poolast.

Peale Rakvere on võistluspaigad Laekveres, Tamsalus, Kadrinas, Vinnis, Tapal, Sõmerul ja Haljalas. Lisaks sportlastele on mängudega otseselt seotud üle 400 inimese.

Suvemängud tähendavad võistlusi enam kui 20 spordialal. Kõige rohkem sportlasi võistleb kergejõustikus – 850, võrkpall toob platsile 83 võistkonda, köieveos võtab mõõtu 18 meeskonda, õhkrelvadest laskmisel osaleb üle 200 võistleja, orienteerumises 350 võistlejat, bridži mängima on registreerunud 15 võistkonda ning mälumängust võtab osa üle 50 meeskonna jne.

Suvemängud avati pidulikult eile õhtul Rakvere linnuses, avaüritusest võttis osa ka mängude patroon president Toomas Hendrik Ilves.

President Ilvese patrooniks olemist pidas spordiliidu Jõud peasekretär Tarmo Volt mängudele suureks tunnustuseks.