- Reset + PDFPrindi

"President külastas Aasta Põllumeest 2010", Delfi, 6. juuli 2011

06.07.2011

Arvi Sepp

 

See uudis ju eriti värske ei ole, sest päeva- ja nädalalehed on sellest juba kirjutanud. Aga teoks sai see 6. juunil, kui avati Annikoru Teraviljakeskuse uus osa Konguta vallas. Sealt sõideti Rannu valda, kusjuures viimase teelõigu Koopsi teeristist Pilsu talu teeotsani sõitis kõrge külaline koos võõrustajaga uhkes kalessis mundrimeeste saatel.

Pilsu talu sissesõidutee algusse istutas president koos peremehega tammepuu, nautis vaateplatvormilt rukkipõllu voogamist ja siis siirduti Koopsi paisjärve äärde ühisele lõunasöögile, lasti hea maitsta supil ja tunnustatud Rannu pirukatel.

Lõunasöögi järel õnnestus toimetajalgi presidendiga vestelda ja selle tulemusena on üle anda presidendi tervitus Rannu valla rahvale valla taastamise aastapäevaks:

„Me kõik tunneme rõõmu, et Eesti iseseisvus on taastatud ja koos sellega ka kohalikud omavalitsused, kelle käes on suur osa meie elukvaliteedist ja meie rahva käekäigust. On kohe näha, et seal, kus on korralik vald ja korralik omavalitsus, seal on kõik korras. Seal aga, kus vald toime ei tule, seal on hooletud või omakasupüüdlikud vallavalitsuse tegelased. Mis puutub Rannu valda, siis kui näha, kui tublid on siin talumehed, kes ajavad siin asju, siis mina küll arvan, et kõik on siin päris korras. Siin on näha, kui edukalt on põllumajandus viimase 20 aasta jooksul edasi läinud. Siin ei peaks küll olema põhjust nuriseda."

Koos tänusõnadega soovisin vallarahva nimel presidendile edu ja õnne järgmiseks valitsemisajaks, mis tõenäoliselt teoks saab.

Seejärel poseeriti koos fotokaamerate ees, president tegi sissekande Pilsu talu külalisraamatusse, vestles veel pererahvaga ja andis lahkumiskäe nii suurtele kui väikestele. Loodetavasti oli see kaunis suvepäev meeldejääv sündmus nii külalisele, võõrustajatele kui kõigile kohalviibijatele.

 

Kaunis kevadpäev koos presidendiga

 

Hommikul viis valla buss kutsutud külalised, nende seas ka toimetaja, Rannust kenasti Annikorgu, kus üritus alguse sai. Sealses teraviljakeskuses, mis kuulub Ajaotsade perele, oli valmis saanud uus tootmishoone, mis ootas pidulikku avamist ja see pidi koos presidendiga juhtuma.

Pidulikuks sündmuseks oli kogu ettevõtte meeskond riietatud ühesugustesse rohesärgilistesse mundritesse justkui roheliste erakond. Et nii lokkis - kui kiilaspead, ülemused ja alamused end koos võrdsetena tunneks, jagati kõigile osalejatele ühesugused Rannu Seemne logoga murumütsid (daamidele mütsi ja rätiku hübriidid ) ja siis asuti tutvuma ettevõtte endaga, giidiks pererahva naabrid ja head tuttavad, kuna peremees ise jäi presidenti ootama ja vastu võtma. Ei hakka siinjuures puistama arve ja fakte. Maalehes on neist juba juttu olnud. Kõrvalolev foto näitab ilmekalt ehitise mastaapsust. Ehk vaid niipalju, et see koloss läks maksma 15 miljonit eesti krooni ehk ca 1 miljon eurot.

Projekteerimisel ja ehitamisel on järgitud kõiki tänapäevaseid keskkonnakaitselisi nõudeid, sest ega muidu poleks seda kompleksi ka käivitada lastud.

Ja siis saabus meie sekka ka president oma saatjaskonnaga ning asuti kõige pidulikuma sündmuse juurde.

Kompleksi suur uks tõusis meie ees üles ja samas hakkas kuskil ülalpool mängima lõõtspill. Meie ees aga sulges ukseava lint. Fotograafid, teadagi nahaalid, pugesid muidugi selle alt kähku läbi.

 

Artikkel Delfi veebilehel.